Zmatek na bruselském letišti

Belgická letecká společnost Sabena musela dnes odvolat několik desítek letů z Bruselu, protože stávkoval personál obsluhující zavazadla. Zaměstnanci letiště Zaventem protestovali proti nedostatku bezpečnosti poté, co se v úterý gangsteři přímo na letištní ploše zmocnili nákladu diamantů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Situace se podle belgického rozhlasu vyhrotila po poledni, když se začali ozývat nespokojení cestující. Úředníci Sabeny byli nuceni sami nastoupit k pásům a odbavit aspoň dálkové lety. Podle listu La Derniere Heure se skupina maskovaných zločinců vyzbrojených automaty zmocnila v úterý večer pěti beden s diamanty v hodnotě 200-300 miliónů belgických franků (o málo méně korun). Původně se hodnota lupu odhadovala na 40 miliónů.

Zatím nikdo neví, jak se mohla bílá dodávka, s níž lupiči přijeli, dostat až k letadlu společnosti Lufthansa, do kterého byly nakládány bedny se vzácným zbožím určeným do Frankfurtu a dále do Hongkongu a do Japonska. Ani jedna brána nebyla násilím odemčena, ani kousek plotu nebyl porušen. Policie proto intenzívně hledá komplice mezi zaměstnanci letiště.

K útoku došlo při plném provozu - do okolních letadel zrovna nastupovali cestující, zaváželo se jídlo, zavazadla. Loupeži bylo přítomno asi sto svědků. Pilot jednoho ze sousedních letadel dokonce vypnul reflektory, aby lupičům znesnadnil práci.

Bruselské letiště Zaventem zažilo takovou příhodu v krátké době už potřetí - právě proto zřízenci dnes stávkovali. Účastníky minulého přepadení z loňského února se podařilo chytit. Shodou okolností byli právě v úterý odsouzeni všichni k 10 letům vězení. Peníze - 74 miliónů franků - se však nikdy nenašly.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme