Změny v polských médiích vzbuzují rozruch

Polská vládnoucí koalice provedla změny ve veřejnoprávních médiích. První rozhodnutí nových šéfů televize a rozhlasu jsou ale kontroverzní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Staroměstský rynek | Foto: Pavel Novák

Jedním z fejetonistů polského rozhlasu bude Stanislaw Michalkiewicz, známý svými antisemitskými komentáři v ultrakatolickém Rádiu Maryja. Michalkiewicz si za ně vysloužil ostrou kritiku Rady pro etiku médií a Sdružení proti antisemitismu a xenofobii. Případ se dostal i k soudu, ale ten před několika dny rozhodl, že Michalkiewicz se trestného činu hanobení rasy nedopustil.

Šéf polského rozhlasu Krzysztof Czabaňski Michalkiewicze vzápětí přizval ke spolupráci. Své rozhodnutí zdůvodnil tím, rozhlas musí představovat celé názorové spektrum. Rozruch vyvolaly také první kroky nového ředitele televize Bronislawa Wildsteina. Ten o prázdninách zakázal vysílaní nejoblíbenějšího polského seriálu Čtyři z tanku a pes. Podle jeho názoru seriál hrubě zkresluje polskou minulost.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme