Známý americký senátor Kennedy se zotavuje ze záchvatu

Senátor Edward Kennedy, který je členem známé americké politické dynastie, se zotavuje ze záchvatu, který měl příznaky mrtvice. Podle oficiálních informací je v pořádku a lékaři pátrají po příčinách jeho zdravotních komplikací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Edward Kennedy | Foto: en.wikipedia.org

Edward Kennedy je v šestasedmdesáti letech druhým nejdéle sloužícím americkým senátorem. Zvolený byl poprvé v roce 1962 - ve svých třiceti letech. Jeho dva starší bratři John, někdejší prezident, a Robert, který na prezidenta kandidoval, přišli o život při atentátech.

V letošní předvolební prezidentské kampani podpořil Edward Kennedy černošského kandidáta Baracka Obamu. Ten ho na oplátku nazval gigantem dějin americké politiky.

Edward Kennedy byl hospitalizován s příznaky mrtvice, které ale zřejmě představovaly blíže neupřesněný záchvat. Senátorova mluvčí Stephanie Cutterová uvedla, že "je při vědomí, mluví a žertuje se svou rodinou". Podle slov mluvčí se nezdá, že by šlo o mrtvici, jak to zpočátku vypadalo.

Lékaři zahájili sérii testů, které mají příčinu záchvatu odhalit. Kennedy loni v říjnu podstoupil preventivní operační zákrok, při kterém mu byla zprůchodněna částečně zablokovaná krční tepna.

Vít Pohanka, Tereza Bartůňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme