Známý britský politik Nigel Farage se stal terčem útoku skotských separatistů

Horké chvilky zažil ve skotském Edinburghu známý britský euroskeptický politik Nigel Farage. Před skupinou rozvášněných skotských separatistů ho zachránila až policie. Kontroverzního politika policisté preventivně zamkli v jedné z hospod.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský politik Nigel Farage často diskutuje s voliči v hospodách (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Nigel Farage často v hospodách diskutuje s voliči. Ještě nikdy ho ale v pivnici nezavřela policie, a to navíc pro jeho vlastní dobro.

Jen masivní dveře hospody nakonec ochránily politika před rozzuřenou skupinou krajně levicových skotských separatistů. Ti Farage častovali výkřiky jako „rasista“ a „nacistický prevít“.

Strážci zákona požádali dva taxikáře, aby Farage dopravili do bezpečí, ti to ale odmítli. Otřeseného politika z místa odvezla až policejní dodávka. Farage incident označil za ošklivý a namířený proti Anglii.

Tento týden politik mimo jiné prohlásil, že postup zastánců skotské nezávislosti, kteří po odtržení od Británie žádají vstup Skotska do Evropské unie, je nelogický.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme