Znovu aféra kolem Mohamada Atty

Americký deník The New York Times tvrdí, že prezident Václav Havel vyzval Spojené státy, aby nevěnovaly pozornost zprávám o pobytu atentátníka Muhamada Atty v Praze. Podle listu Václav Havel upozornil Bílý dům, že neexistují důkazy o tom, že by se jeden z hlavních pachatelů útoků z 11. září setkal v Praze s iráckým zpravodajským důstojníkem. Mluvčí prezidenta Václava Havla Ladislav Špaček tato tvrzení důrazně popírá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mrakodrap se řítí

Podle New York Times Václav Havel diskrétně telefonoval do Bílého domu, aby klíčové činitele Bushovy administrativy informoval o tom, že původní zprávy českých zpravodajských služeb jsou dále neudržitelné. Podle původní verze se měl Atta setkat v Praze s iráckým rozvědčíkem v dubnu roku 2001. Není jasné, kdy prezident Havel do Washingtonu telefonoval, ale vypadá to tak, že to chtěl udělat v tichosti, aby neztrapnil prominenty české vlády, kteří se svou autoritou dříve postavili za zprávy o setkání Atty v Praze.

Mluvčí prezidenta Václava Havla Ladislav Špaček tato tvrzení důrazně popírá. "Zvěsti obsažené v článku jsou naprostý nesmysl. Prezident republiky nehovořil s žádným vládním činitelem v posledním roce o případu Mohamada Atty, neměl žádné konzultace v té věci a všechno, co se píše v tom článku, je naprostý výmysl."

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina, Kateřina Pospíšilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme