Zpěvák U2 Bono hostem Bílého domu

Americký prezident George Bush ve středu ve Washingtonu poobědval se zpěvákem skupiny U2 Bonem. Irská rocková hvězda, která usiluje o zmírnění chudoby v zemích třetího světa, prý nejmocnějšímu muži planety mimo jiné řekla, že přináší "morální sílu chudých ve světě".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý dům | Foto: Miroslav Konvalina

Frontman U2 den předtím řekl časopisu Rolling Stones, že ze setkání s Bushem nemá obavy a že by je neměl ani ze schůzky s jinými světovými politiky.

Bono zároveň pochválil Bushe, že uvolnil 15 miliard dolarů na boj proti AIDS v Africe. Je prý ale zklamaný tím, že americký prezident a Kongres snížili pomoc pro takzvaný "program milénia" určený zemím provádějícím politické a ekonomické reformy a usilujícím o zlepšení stavu lidských práv.

Bono prý ale v tomto směru hodlá na americkou administrativu dále tlačit. Pokud prý nedostane, co chce, je schopen i pohádat se. Jednou podle svých slov kritizoval Bushe za to, že pro program nedostal peníze dost rychle, a byl za to pokárán jedním americkým senátorem.

Milan Kopp, Regina Prouzová-Květoňová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme