Zpěvák U2 Bono hostem Bílého domu

Americký prezident George Bush ve středu ve Washingtonu poobědval se zpěvákem skupiny U2 Bonem. Irská rocková hvězda, která usiluje o zmírnění chudoby v zemích třetího světa, prý nejmocnějšímu muži planety mimo jiné řekla, že přináší "morální sílu chudých ve světě".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý dům | Foto: Miroslav Konvalina

Frontman U2 den předtím řekl časopisu Rolling Stones, že ze setkání s Bushem nemá obavy a že by je neměl ani ze schůzky s jinými světovými politiky.

Bono zároveň pochválil Bushe, že uvolnil 15 miliard dolarů na boj proti AIDS v Africe. Je prý ale zklamaný tím, že americký prezident a Kongres snížili pomoc pro takzvaný "program milénia" určený zemím provádějícím politické a ekonomické reformy a usilujícím o zlepšení stavu lidských práv.

Bono prý ale v tomto směru hodlá na americkou administrativu dále tlačit. Pokud prý nedostane, co chce, je schopen i pohádat se. Jednou podle svých slov kritizoval Bushe za to, že pro program nedostal peníze dost rychle, a byl za to pokárán jedním americkým senátorem.

Milan Kopp, Regina Prouzová-Květoňová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme