Zpochybněno konání summitu o míru na Blízkém východě

Třístranný summit o míru na Blízkém východě v egyptském Šarm aš-Šajchu je zpochybněn možnou neúčastí izraelského premiéra Ehuda Baraka a palestinského předáka Jásira Arafata. Informovaly o tom světové agentury s odvoláním na izraelské a palestinské zdroje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle nejmenovaného izraelského zdroje nic nezaručuje, že Barak, který má nicméně na programu rozhovor s egyptským prezidentem Husním Mubarakem, se s Arafatem setká. Palestinský šéfvyjednávač Saíb Irikát uvedl, že si konáním summitu není jistý. Zcela jeho zrušení ale nevyloučil.

V Mubarakově přítomnosti měli ve čtvrtek v egyptském letovisku Šarm aš-Šajchu Barak a Arafat rokovat o nejnovějších návrzích amerického prezidenta Billa Clintona na dosažení izraelsko-palestinského míru. Palestinci již zpochybnili tuto iniciativu a vyžádali si od USA její „podrobnosti“. Barak se dnes sešel s úzkým kruhem kabinetních ministrů a oficiálně by se k iniciativě měl vyjádřit až ve čtvrtek.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme