Zpochybněno konání summitu o míru na Blízkém východě

Třístranný summit o míru na Blízkém východě v egyptském Šarm aš-Šajchu je zpochybněn možnou neúčastí izraelského premiéra Ehuda Baraka a palestinského předáka Jásira Arafata. Informovaly o tom světové agentury s odvoláním na izraelské a palestinské zdroje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle nejmenovaného izraelského zdroje nic nezaručuje, že Barak, který má nicméně na programu rozhovor s egyptským prezidentem Husním Mubarakem, se s Arafatem setká. Palestinský šéfvyjednávač Saíb Irikát uvedl, že si konáním summitu není jistý. Zcela jeho zrušení ale nevyloučil.

V Mubarakově přítomnosti měli ve čtvrtek v egyptském letovisku Šarm aš-Šajchu Barak a Arafat rokovat o nejnovějších návrzích amerického prezidenta Billa Clintona na dosažení izraelsko-palestinského míru. Palestinci již zpochybnili tuto iniciativu a vyžádali si od USA její „podrobnosti“. Barak se dnes sešel s úzkým kruhem kabinetních ministrů a oficiálně by se k iniciativě měl vyjádřit až ve čtvrtek.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme