Zpráva o Turecku rozděluje české europoslance

České europoslance rozděluje Turecko - Evropský parlament dnes ve Štrasburku schválil zprávu, která ostře kritizuje Ankaru za pomalý postup příprav ke vstupu do Evropské unie. Čeští poslanci zaujímají zcela protichůdná stanoviska i v rámci lidovecké frakce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropský parlament | Foto: Alice Tejkalová

Turecko neplní sliby, které dalo, když se loni v říjnu rozhodovalo o zahájení vstupních rozhovorů - takové je vyznění zprávy, která se nelíbila českým europoslancům z ODS, a proto hlasovali proti jejímu přijetí - včetně Ivo Strejčka.

"Je to zpráva podjatá, je to zpráva nespravedlivá vůči Turecku a především zcela zbytečně oživuje věci, které patří dávno minulosti a patří snad na stůl historiků, ale jistě ne politiků," řekl Strejček.

Ovšem Jan Březina z KDU-ČSL, která patří v Evropském parlamentu ke stejné pravicové frakci jako ODS, má zcela opačný názor a zprávu podpořil: "Myslím si, že tato zpráva může být dobrým odrazovým můstkem, aby Turecko zažilo nějakou reflexi."

Rozporné až protichůdné postoje europoslanců v rámci lidovecké frakce jsou časté. Také kvůli tomu zvažovali členové ODS, že ji opustí a založí novou skupinu s britskými konzervativci.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme