Zpráva o zabití uneseného novináře nebyla potvrzena

Americké ministerstvo zahraničí potvrdilo, že mrtvé tělo nalezené v Pákistánu nepatří unesenému novináři Danielu Pearlovi. Uvedla to agentura Reuters. Americké televizní stanice ABC a Fox News v neděli večer přinesly zprávu, že reportér byl nalezen mrtev. Několik minut poté ale agentura Reuters s odvoláním na šéfa policie v Karáčí napsala, že mrtvý muž není Pearl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

unesený reportér | Foto: ČTK/AP

Televize ABC a Fox News se odvolávaly na policejní zdroje v jihopákistánském Karáčí a tvrdily, že únosci Pearlovo tělo vyhodili z automobilu před budovou jedné věznice. V nemocnici prý byl bezpečně identifikován. Policejní šéf v Karáčí ale řekl agentuře Reuters, že policie ukázala mrtvolu dalším novinářům, kteří Pearla znali, a ti řekli, že to on není.

Osmatřicetiletý reportér amerického listu Wall Street Journal Daniel Pearl zmizel v Karáčí 23. ledna. Shromažďoval tam informace pro článek o Richardu Reidovi, který byl před Vánoci zadržen na palubě Boeingu 767, když se pokusil zapálit výbušninu ukrytou v botě. Pearlovi únosci požadovali, aby americká vláda propustila Pákistánce zajaté Spojenými státy v rámci protiteroristické operace. V opačném případě hrozili jeho zabitím. Washignton ale jakékoliv vyjednávání odmítl.

Zdenka Turková, Lenka Kabrhelová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme