Zpráva polské parlamentní komise zmiňuje i Stanislava Grosse

Polská parlamentní komise, která vyšetřovala privatizaci koncernu Orlen, se ve své v závěrečné zprávě zmíní také o případu Unipetrol. Dokument zatím nebyl zveřejněn. Poslanci zpracovávají jeho konečnou verzi. V pátek ji předloží předsedovi parlamentu a týž den by se měla objevit na internetových stránkách polského Sejmu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čerpací stanice Orlen | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Členové vyšetřovací komise potvrdili, že obšírná zpráva obsahuje i nevelkou pasáž o transakcích PKN Orlen v souvislosti s koupí většinového balíku akcií Unipetrolu. V textu, který ještě nemá definitivní podobu, se hovoří o podezřelých politických a lobbystických vazbách mezi bývalým českým premiérem Stanislavem Grossem, podnikatelem Andrejem Babišem a polským lobbyistou Jackem Spyrou.

O něm v úterý psal také list Rzeczpospolita. Spyra podle jeho informací udržoval blízké vztahy s řadou politiků vládnoucího Svazu demokratické levice a zřejmě uplatil tehdejšího náměstka ministra státního pokladu Józefa Woźniakowského, aby mu pomohl navázat kontakty mezi Orlenem a českou firmou Seta, za kterou Spyra lobboval.

Související článek: ODS ve Sněmovně neprosadila vyšetřovací komisi k Unipetrolu

Martin Dorazín, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme