Zpráva varuje před rostoucím násilím na ženách v Rusku

Tisíce žen v Rusku jsou ohroženy násilím. Upozorňuje na to nová zpráva, kterou vypracovaly ruské nevládní organizace. Ženy jsou podle ní stále častěji terčem sexuálního zneužívání, domácího násilí a obchodu s lidmi. Odborníci přitom varují, že ze strany státu přichází jen minimální pomoc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskva | Foto: Marek Dlouhý

Každou hodinu v Rusku zemře rukou svého manžela či partnera jedna žena, každých 30 minut se některá z ruských žen stane terčem sexuálního zneužívání, varují v nové zprávě experti zabývající se prevencí násilí.

Rusko podle nich čelí velkému problému, kterému se ovšem věnuje jen mizivá pozornost. Po celé zemi funguje pouhých 21 center, kam se mohou oběti domácího násilí obrátit. Ve dvanáctimiliónové Moskvě existuje jedno jediné.

Policie a úřady se navíc podle sociálních pracovníků k ženám, které se staly terčem násilí, často chovají jako k viníkům, kteří situaci vyprovokovali.

Lenka Kabrhelová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme