Zpráva WikiLeaks: Volby ve Francii v roce 2012 sledovala CIA

Americká Ústřední zpravodajská služba (CIA) nařídila svým špionům sbírat informace při prezidentských volbách ve Francii v roce 2012. Vyplývá to ze sedmistránkového dokumentu, který ve čtvrtek zveřejnil server WikiLeaks. Agentura AP v této souvislosti uvedla, že údajně tajné materiály jsou sice zajímavé, ale zjevně se týkají pouze běžného zpravodajství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

CIA, ilustrační foto | Zdroj: Reuters

CIA požadovala od svých agentů informace z pozadí volební kampaně, včetně detailů o financování stran, vnitřních rivalit a předpokládaných budoucích postojích politiků ke Spojeným státům.

Server neupřesnil, odkud dokumenty získal, ale ujišťuje, že jsou pravé. CIA se k informacím WikiLeaks odmítla vyjádřit, uvedla AP.

Francouzská média v pátek věnovala dokumentům jen malou pozornost a plně se zabývají kampaní před dvoukolovými prezidentskými volbami. Ty jsou plánovány na 23. dubna a na 7. května.

WikiLeaks je nezisková společnost, která zveřejňuje utajované vládní a další dokumenty. Využívá při tom internet k zachování anonymity svých zdrojů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme