Zpráva WikiLeaks: Volby ve Francii v roce 2012 sledovala CIA

Americká Ústřední zpravodajská služba (CIA) nařídila svým špionům sbírat informace při prezidentských volbách ve Francii v roce 2012. Vyplývá to ze sedmistránkového dokumentu, který ve čtvrtek zveřejnil server WikiLeaks. Agentura AP v této souvislosti uvedla, že údajně tajné materiály jsou sice zajímavé, ale zjevně se týkají pouze běžného zpravodajství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

CIA, ilustrační foto | Foto: Reuters

CIA požadovala od svých agentů informace z pozadí volební kampaně, včetně detailů o financování stran, vnitřních rivalit a předpokládaných budoucích postojích politiků ke Spojeným státům.

Server neupřesnil, odkud dokumenty získal, ale ujišťuje, že jsou pravé. CIA se k informacím WikiLeaks odmítla vyjádřit, uvedla AP.

Francouzská média v pátek věnovala dokumentům jen malou pozornost a plně se zabývají kampaní před dvoukolovými prezidentskými volbami. Ty jsou plánovány na 23. dubna a na 7. května.

WikiLeaks je nezisková společnost, která zveřejňuje utajované vládní a další dokumenty. Využívá při tom internet k zachování anonymity svých zdrojů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme