Zpravodaj ČRo na Filipínách: I uprostřed chaosu se objeví radostný okamžik

Filipínci prchají z tajfunem zdevastovaného města Tacloban. Mnozí se snaží dostat do metropole Manily, kterou živel tak drtivě nezasáhnul. V nejhůře postižených oblastech pořád vládne chaos. I uprostřed něho se ale může stát malý zázrak.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filipínci prchají z tajfunem zdevastovaného města Tacloban

Filipínci prchají z tajfunem zdevastovaného města Tacloban | Zdroj: Reuters

„Dítě se mi narodilo přímo na letišti. Pomohli mi naši, filipínští doktoři. Vše proběhlo bez komplikací a oba jsme v pořádku,“ svěřuje se 24letá Roselle z Taclobanu, zatímco v náručí svírá spící miminko.

Chlapečkovi dala šťastná maminka jméno Hayen Daniel. Novorozený kluk vypadá spokojeně, okolní provoz ho evidentně neruší. A už vůbec si v maminčině bezpečné náruči zřejmě neuvědomuje to, že světlo světa spatřil za velmi dramatických okolnostní. Narodil se totiž v letištní budově, ze které po řádění tajfunu Haiyan zbyly jen obvodové zdi.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zvláštní zpravodaj Českého rozhlasu na tajfunem postižených Filipínách zachytil uprostřed chaosu i radostnou událost

Apokalyptická zkáza je všudypřítomná. Paní Roselle se synem však už stojí ve frontě lidí, které za chvíli odveze vojenský speciál do hlavního města.

„Letíme do Manily, kde žije můj bratr. Budeme bydlet u něho. Je štěstí, že tam je. Náš dům totiž zcela smetla obrovská vlna. Bylo to, jako když se na nás valí obří vodní hradba,“ vzpomíná Roselle na hrůzné okamžiky.

Teď už ale neskrývá úlevu. Je zachráněna a její rodina s ní. Naposledy se usměje a zmizí v útrobách obřího stoje s nápisem Philippines Air Force. Krátce na to už letoun roluje po startovací dráze, aby se za pár hodin vrátil zpět.

Zvláštní zpravodaj ČRo na Filipínách: Situace v Taclobanu připomíná apokalypsu

Číst článek

Tajfun na Filipínách | Foto: ČTK

Robert Mikoláš, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme