Zpravodaje Českého rozhlasu nevpustily moldavské úřady do země

Moldavské úřady dnes nevpustily do země zpravodaje ČRo Martina Dorazína. Z Kišiněva měl informovat o demonstracích a nepokojích, které provázejí nástup nové proevropské koaliční vlády v čele s premiérem Pavlem Filipem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Dorazín, zpravodaj v Moskvě | Foto: Khalil Baalbaki

Protestující včera dokonce pronikli až do parlamentu. Požadují reformy a omezení korupce, kritizují i vzdalování se Rusku.

„Vypadá to jako velké nedorozumění,“ řekl z Moskvy Martin Dorazín. Jak uvedl, zpočátku nic nenasvědčovalo tomu, že by procedura na kišiněvském letišti měla být nějak neobvyklá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vypadá to jako velké nedorozumění, řekl z Moskvy Českému rozhlasu jeho zahraniční zpravodaj Martin Dorazín

„I když jsem věděl, že už včera pohraniční služba na letišti v Kišiněvě nevpustila do země pět ruských novinářů. Dnes to byli další, včetně mé osoby. I když jsem se jim snažil vysvětlit, že sice působím v Moskvě, ale nepracuji pro ruská média, tak zřejmě toto podezření bylo mnohem silnější, než co jsem jim říkal.“

„Asi mi neuvěřili a tím pádem vznikla tato potíž s tím, že mě asi po hodině, hodině a půl čekání odmítli vpustit do země,“ řekl Martin Dorazín.

Chtěl sice mluvit s odpovědnými lidmi a jejich nadřízenými, ti však nebyli k dispozici. Pracovníci, kteří byli v tu dobu v kontaktu s Martinem Dorazínem, mu říkali, že mu nemohou nic vysvětlovat a má se vrátit nejbližším letadlem do Moskvy.

Zahraniční zpravodaj Martin Dorazín přesto věří, že se mu do Kišiněva ještě podaří dostat. „Je možnost, že se to celé nějakým způsobem vyřeší, i když jejich reakce vypadala velmi odmítavě.“

ČRo, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme