Zprávy o nalezení trosek keňského Boeingu se rozcházejí

Záchranáři dnes měli údajně nalézt trosky zříceného letounu typu Boeing 737-800 společnosti Kenya Airways, který v noci na sobotu zmizel z radarů nedaleko jihokamerunského pobřežního města Doualy. Už dvoudenní pátrání výrazně komplikuje mlha a hustý déšť. Zatím nejsou zveřejněny žádné podrobnosti o 114 lidech, kteří na palubě Boeingu cestovali. Informace o nalezení trosek letounu jihozápadně od metropole Yaoundé poblíž měst Awanda a Mvengue přinesl kamerunský rozhlas. Některé zdroje ale zprávu dementují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boeing 737-800 společnosti Kenya Airways | Foto: AFP

Kamerunský státní rozhlas dnes oznámil, že trosky letadla Keňských aerolinií byly nalezeny. Vzápětí ale zprávu dementoval šéf meteorologické služby na letišti v Douale, který uvedl, že byly nalezeny pouze známky letadla a pátrání pokračuje. Své informace pak zpochybnil i kamerunský rozhlas s odvoláním, že důkazy prokazující nález stroje zatím nejsou dostatečné.

Stroj mířil z Pobřeží slonoviny přes Kamerun do hlavního města Keni Nairobi. Boeing měl mezipřistání v kamerunské Douale, kde nabral další cestující. K neštěstí došlo krátce po stratu. Na palubě cestovalo 105 pasažérů a devět členů posádky. Mezi cestujícími by neměli být žádní Češi. Většina pasažérů keňského letadla pocházela z Afriky, ale na palubě cestovali i Britové, Číňané, Indové, Američan, Švýcar a Švéd.

Poslední letecké neštěstí postihlo keňské aerolinie 30. ledna 2000, kdy se krátce po startu zřítilo jejich letadlo mířící z Abidžanu v Pobřeží slonoviny do Nairobi. Příčinou neštěstí, které si vyžádalo 169 lidských životů, byl podle vyšetřovatelů vadný alarm a chyba pilota.

Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme