Od pondělí se zpřísní kontroly na slovenských hranicích. Policisté se zaměří na covidové doklady

Slovenská policie začne od pondělí 5. července provádět intenzivní kontroly potřebných covidových dokladů při vstupu na Slovensko. Kontroly budou také ve vybraných vlacích a na železničních stanicích, informovala mluvčí prezídia policejního sboru Denisa Bárdyová, kterou citoval zpravodajský server tvnoviny.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté budou provádět kontroly na vnitřních hranicích s podporou příslušníků ozbrojených sil Slovenské republiky a v případě potřeby i s podporou finanční správy | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Výjimku z kontrol bude mít nákladní doprava. Některá malá, méně důležitá místa pro překračování vnitřních hranic se uzavřou, dodala mluvčí. Zpřísněné kontroly se budou týkat i letišť.

„Příslušníci policejního sboru budou při zdravotně-bezpečnostních kontrolách prověřovat splnění povinné registrace na webu e-Hranica, stejně jako potvrzení o splnění podmínek pro uplatnění výjimky z karanténních povinností,“ uvedla mluvčí.

Slovensko zavede povinnou karanténu pro neočkované přijíždějící ze zahraničí

Číst článek

Zároveň požádala občany, aby si před příjezdem na místa kontroly připravili všechny potřebné doklady, potvrzení nebo mobilní zařízení s digitálními formami potvrzení.

„Policejní sbor je připravený provádět kontrolu digitálních covidových pasů EU s pomocí mobilních čteček,“ dodala mluvčí.

Policisté budou provádět kontroly na vnitřních hranicích s podporou příslušníků ozbrojených sil Slovenské republiky a v případě potřeby i s podporou finanční správy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme