Na Čecha v Egyptě zaútočil žralok, turista zraněním podlehl

Českého turistu na rodinné dovolené v egyptském letovisku Marsá Alam zabil žralok. Zastupitelský úřad v Káhiře o tom v pátek informovala egyptská policie. Údajně 41letý muž přicestoval do Egypta se svou rodinou s cestovní kanceláří Exim Tours. Rodina dovolenou předčasně ukončila. Případem se dále zabývá místní policie. Jako první o události informoval server Echo24.

Káhira/Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letovisko Marsá Alam | Zdroj: Wikimedia Commons | CC-BY-SA 3.0,©

K úmrtí mělo dojít v letovisku Marsá Alam u Rudého moře. Informaci Radiožurnálu potvrdila mluvčí českého ministerstva zahraničí Michaela Lagronová. 

„V tuto chvíli se celá věc řeší jak s cestovní kanceláří Exim Tours, tak s pojišťovnou. Jeho rodina se bude vracet dříve do České republiky. Celou věc v současnosti vyšetřuje egyptská policie, takže musíme počkat na závěry,“ uvedla Lagronová. 

Podle serveru Echo24 je obětí muž ve věku 41 let, který byl v Egyptě na dovolené se svou rodinou, manželkou a dětmi. Jeho žena prý také byla svědkem toho, jak mořský dravec na jejího muže zaútočil.

Útoky žraloků

Muž byl v Egyptě na dovolené s cestovní kanceláří Exim Tours. Její mluvčí Stanislav Zíma uvedl, že se neštěstí se stalo kolem 15.00 SELČ. Napadl ho pravděpodobně žralok v hlubší vodě pod molem,“ sdělil Zíma. Dodal, že za dvacet let praxe v cestovním ruchu podobný případ nezažil.

Rodina zesnulého podle Zímy odmítla pomoc psychologa. „Rodina projevila přání vrátit se co nejdříve do vlasti,“ uvedl mluvčí Exim Tours. Neštěstí vyšetřují egyptské úřady. Ty ještě v pátek podle Zímy zadržely poblíž místa neštěstí obchodní loď s dobytkem, jejíž posádka je podezřelá, že přes zákaz házela uhynulá zvířata do moře.

Server Echo24 s odkazem na českou diplomacii dodává, že k útokům žraloků dochází v Egyptě poměrně často. Místní úřady v moři vytyčily pásma, kde se nesmí šnorchlovat, pouze potápět, protože pohyb lidí žraloky láká.

Tomáš Havlín, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme