Zřejmě třináctá oběť washingtonského střelce

Americký ostřelovač pravděpodobně znovu udeřil. V okrese Montgomery v Marylandu byl ráno střelen do hrudi řidič autobusu. K útoku došlo v prostoru, kde šílený snajpr od 2. října zastřelil už devět lidí a tři další vážně zranil. Večer varoval policii, že v nebezpečí jsou i děti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zajištěná podezřelá dodávka | Foto: ČTK/AP

Jak uvádí zpravodaj Českého rozhlasu ve Spojených státech Miroslav Konvalina, muž střelený ráno do hrudi by mohl být třináctou obětí washingtonského snajpra. Muž byl okamžitě dopraven vrtulníkem do nemocnice, tam ale svým zraněním podlehl.

Od rána zní okolo Connecticut Avenue sirény policejních vozů, uzavřena je oblast nedaleko od míst prvních šesti útoků v Marylandu. Byla zmařena naděje, že se policii podaří přimět střelce k osudové chybě. Včera ho dokonce policie požádala, aby se s nimi muž, který nechal na místě střelby osobní vzkaz, telefonicky spojil.

Selhala také akce, při které byli zatčeni dva Latinoameričané, z nichž jeden se pokoušel řídit podezřelou bílou dodávku a chtěl telefonovat z dálničního výjezdu. Tato stopa však nikam nevedla. Od prvního útoku uplynulo už 20 dní.

Šílený střelec později varoval americkou policii, že děti v okolí Washingtonu jsou v nebezpečí.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme