Na oblíbené řecké pláži se zřítila část skály. Mezi zraněnými turisty jsou i čtyři Češi

Utržená část skály zranila nejméně sedm zahraničních turistů na oblíbené pláži na řeckém ostrově Zakynthos. Podle informací Radiožurnálu jsou mezi nimi i čtyři Češi. Potvrdilo to české ministerstvo zahraničí, podle kterého jde o rodinu se dvěma dětmi. Matka má zraněnou páteř a pravděpodobně bude muset na operaci, ostatní utrpěli jen lehčí zranění.

Zakynthos (Řecko) (Aktualizováno: 17:01 13. 9. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Celá pláž je obklopená skálami. Z jedné se utrhl asi 20metrový kus vápence. Bortící kameny spadly na kraj pláže a také do vody. Vysoké vlny na chvilku zaplavily zbytek zátoky. V moři se převrátil jeden člun a druhý se divoce rozhoupal.

Roh pláže je zasypaný horou kamení, vysokou nejméně pět metrů. Právě v místech dopadu byla pravděpodobně česká rodina.

„Byla pravděpodobně narušena statika skály a ta spadla. Přitom tam už několik dní předtím byly cedule, že pláž pod skálou není přístupná. Klienti cestovní kanceláře Exim Tours jsou všichni v pořádku, nikdo není zraněn, nikdo tam v ten okamžik nebyl,“ říká pro Radiožurnál mluvčí cestovní kanceláře Exim Tours Stanislav Zíma.

„Ale podle zpráv, které teď máme z ostrova, tam byli zraněni jiní turisté. Jedná se údajně o zlomené ruce a nohy, ale nikdo nepřišel o život.“

Na místě byli taky turisté cestovní kanceláře Blue Style. „V průběhu dnešního výletu nad tu pláž, tak jsme tam měli asi tři desítky klientů. Nikomu se nic nestalo a dle informací delegáta jsou všichni v pořádku,“ popisuje mluvčí Václav Nekvapil.

Horu sutin prohledali hasiči a okolí pláže zase potápěči. Úřady už nikoho nepohřešují a zraněných je tak celkem sedm – kromě Češky mají všichni jen drobná poranění.

Neštěstí se stalo na oblíbené fotogenické pláži Navagio, přezdívané Shipwreck Beach, kde leží vrak lodi a kam se dá dostat jen po vodě.

Václav Jabůrek, ah, onh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme