Zřícený tunel v Japonsku má už devět obětí, záchranáři pátrají po dalších

Nejméně devět lidí zemřelo při nedělním zřícení stropu dálničního tunelu nedaleko Tokia. Podle tamních médií záchranáři vyprostili nejprve pět ohořelých těl v minibusu, další z raněných řidičů později podlehl následkům závalu v nemocnici. Zatím posledními nalezenými oběťmi jsou dvě ženy a jeden muž v osobním autě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zřícení části dálničního tunelu nepřežilo nejméně 6 lidí | Foto: Reuters

Vyprošťovací práce na místě neštěstí po několikahodinové pauze pokračují a počet obětí ještě může vzrůst. Záchranáři ale zároveň dál chovají naději, že najdou v zablokovaných vracích aut někoho živého.

Strop tunelu Sasago v délce sta metrů se zřítil v neděli v 8 hodin místního času. V závalu bylo údajně 25 aut, některá z nich začala hořet. Tunel dlouhý téměř 5 kilometrů spojuje metropoli Tokio s Nagojou a leží na velmi vytížené silnici z východu na západ země.

Přehrát

00:00 / 00:00

O aktuální situci záchranných prací v japonském tunelu Sasago mluvila na Radiožurnálu východoasijská zpravodajka ČRo Kateřina Procházková

Příčina zřícení tunelu zatím nezná. Japonsko je sice místem častých zemětřesení, v oblasti ale o víkendu žádné otřesy půdy hlášeny nebyly.

Neštěstí otevřelo v Japonsku diskuzi o bezpečnosti japonských tunelů. Ty byly většinou postaveny v 70. a 80. letech minulého století a dosluhují. Po vyšetření nehody budou pokračovat bezpečnostní prohlídky dopravní infrastruktury po celé zemi.

Jan Prokeš, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme