Zrušená deaflympiáda na Slovensku má soudní dohru

Slovensko řeší jeden z nejvýznamnějších mezinárodních skandálů posledních let. Před banskobystrický soud se dnes dostane podnikatel Jaromír Ruda, kvůli kterému zkrachovala únorová zimní olympiáda neslyšících sportovců ve Vysokých Tatrách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vysoké Tatry | Foto: Miroslav Chnurik

Za zpronevěru více než půldruhého milionu eur hrozí Jaromíru Rudovi sazba 10 až 15 let vězení. Poškozená image Slovenska ale zůstane nepotrestaná.

Bývalý košický podnikatel a posléze šéf slovenských deflympioniků Jaromír Ruda až do letošního února tvrdil, že deaflympiáda na Slovensku bude. Necelý týden před začátkem akce ale zimní hry zrušil. Vyšlo najevo, že na účtech hotelů ani sportovišť nejsou peníze, které měly pokrýt potřebné výdaje.

Ruda si půjčil desítky milionů korun od firem i od samotných neslyšících sportovců. Vyúčtoval ale jen zlomek z celé sumy. Proto čelí obvinění ze zpronevěry. Podnikatel se podle všeho pokoušel utéct před spravedlností do Maďarska. Zastavili ho náhodou policisté při běžné silniční kontrole. Od února je ve vazbě.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme