V Lamanšském průlivu zmizelo malé letadlo, byl v něm i argentinský fotbalista Sala

V Lamanšském průlivu zmizelo malé letadlo směřující z Nantes do Cardiffu, v němž byl podle zdrojů agentury Reuters z francouzské policie argentinský fotbalista Emiliano Sala. Osmadvacetiletý útočník přestoupil v sobotu právě z Nantes do Cardiffu za 15 milionů liber (436 milionů korun), což je nejvyšší přestupová částka v historii tohoto velšského klubu hrajícího Premier League.

Cardiff (Aktualizováno: 11:50 22. 1. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalista Emiliano Sala | Foto: Stephane Mahe | Zdroj: Reuters

Osobní letadlo Piper Malibu ve směru z Nantes do Cardiffu s dvěma pasažéry na palubě zmizelo v pondělí večer poblíž Normanských ostrovů nedaleko francouzského pobřeží. Po stroji začali pátrat záchranáři z obou stran kanálu, ale zatím bez úspěchu.

Podle BBC musely být pátrací akce po letadle na čas přerušeny kvůli silnému větru. Policie ale zatím neobjevila žádnou stopu, která by ji ke stroji zavedla. 

Letadlo z radarů zmizelo nedaleko ostrova Casquets. Jak upozorňuje BBC, je právě toto místo mezi námořníky nechvalně známé kvůli častým nehodám lodí.

K situaci se v pondělí vyjádřil i předseda klubu Cardiff City Mehmet Dalman. „Jsme velmi znepokojeni z nejnovějších zpráv, že malé letadlo ztratilo kontakt včera večer nad Lamanšským průlivem,“ uvedl v úterý tiskovém prohlášení.

Sala hrál za Nantes od roku 2015 a na podzim vstřelil 12 z jeho 26 branek.

dbr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme