Ztracený turista přežil dvoudenní pochod v horách

Příběh pohřešovaného turisty ve slovenské Velké Fatře má šťastný konec. Po muži z Ružomberka, který se ztratil v sobotu, celý víkend neúspěšně pátrali záchranáři z několika středisek horské služby. Jeho šance na přežití byly mizivé. O to větší šok záchranáři zažili, když se jim muž dnes ohlásil z jedné myslivny v Lubochňanské Dolině.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vysoké Tatry | Foto: Jan Rosenauer

Vyčerpaný a zcela prochladlý turista byl převezen do vojenské nemocnice v Ružomberoku. Až po pás v hlubokém sněhu, navíc v oblasti s vysokým lavinovým nebezpečím, se mu podařilo zdolat více než dvanáctikilometrovou trasu.

Jak sám přiznal, k nadlidskému výkonu ho přiměla i smečka vlků, která ho pronásledovala. Podle odborníků by proti hladovým šelmám neměl šanci.

Odvážnému padesátníkovi tentokrát přálo štěstí a určitě mu pomohla i dobrá znalost prostředí. Horská služba ale varuje, že takový případ je zcela unikátní. Většinou se v horách za nedisciplinovanost platí nejvyšší cena.

Renata Havranová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme