Ztracený turista přežil dvoudenní pochod v horách

Příběh pohřešovaného turisty ve slovenské Velké Fatře má šťastný konec. Po muži z Ružomberka, který se ztratil v sobotu, celý víkend neúspěšně pátrali záchranáři z několika středisek horské služby. Jeho šance na přežití byly mizivé. O to větší šok záchranáři zažili, když se jim muž dnes ohlásil z jedné myslivny v Lubochňanské Dolině.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vysoké Tatry | Foto: Jan Rosenauer

Vyčerpaný a zcela prochladlý turista byl převezen do vojenské nemocnice v Ružomberoku. Až po pás v hlubokém sněhu, navíc v oblasti s vysokým lavinovým nebezpečím, se mu podařilo zdolat více než dvanáctikilometrovou trasu.

Jak sám přiznal, k nadlidskému výkonu ho přiměla i smečka vlků, která ho pronásledovala. Podle odborníků by proti hladovým šelmám neměl šanci.

Odvážnému padesátníkovi tentokrát přálo štěstí a určitě mu pomohla i dobrá znalost prostředí. Horská služba ale varuje, že takový případ je zcela unikátní. Většinou se v horách za nedisciplinovanost platí nejvyšší cena.

Renata Havranová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme