BASKETBAL: Srbsko - Česko právě teď živě

Mimořádný úspěch v oblasti politiky. Evropskou osobností roku se stala budoucí slovenská prezidentka Čaputová

Budoucí slovenská prezidentka Zuzana Čaputová získala ocenění Evropská osobnost roku. Informoval o tom v úterý slovenský server SME.sk. Titul političce udělila zpravodajská stanice Euronews a Evropský podnikatelský summit (EBS), které při pondělní slavnosti vyznamenaly několik evropských osobností za mimořádný úspěch v oblasti politiky, obchodu a inovací.

Video Brusel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čaputová na twitteru uvedla, že je oceněním poctěna a že pro ni bude inspirací při její budoucí práci. Mezi nominovanými na Evropskou osobnost roku byla i mladá švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová a bývalý francouzský fotbalista a vyslanec Dětského fondu OSN (UNICEF) Lilian Thuram.

Čaputová: Nemám sice zkušenosti z vrcholné politiky. Věřím ale, že to mohu dohnat

Číst článek

Evropským lídrem roku byl oceněn předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Mezi podnikateli pak byli vyznamenáni Vincent Zimmer a Markus Krassler, autoři projektu Kiron, který zajišťuje uprchlíkům přístup k vyššímu vzdělání. V kategorii byl nominován i český podnikatel Oliver Dlouhý, zakladatel cestovního serveru Kiwi.com.

Evropským inovátorem roku se stal Yvan Bourgnon, zakladatel asociace na ochranu oceánů The Sea Cleaners.

O oceněních rozhodla pětičlenná porota, ve které zasedala mimo jiné šéfredaktorka stanice Euronews a prezident podnikatelské konfederace BusinessEurope.

Thank you very much! I am humbled and honoured by this award. It serves as an encouragement for my future work. 🇪🇺🇸🇰 @euronews, #ELA19

13:29 – 07. 05. 2019

114 1376

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme