Zvelebování belgických silnic budou platit i cizinci

Zvelebování belgických silnic budou platit i cizinci dojíždějící do této země za prací. Belgičtí celníci začali podnikat razie na auta s cizí poznávací značkou. Vymáhají od jejich majitelů zaplacení silniční daně za používání belgických komunikací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silnice za podzimního počasí | Foto: Fotobanka Stock.xchng

Kontroly celníků se soustřeďují na cizince trvale žijící v Belgii, kteří by si měli na svých autech vyměnit poznávací značky svého státu za červenobílé belgické. V takovém případě pak také platí silniční daň.

Za jediný den zkontrolovali celníci 1400 vozidel. U 60 řidičů se ukázalo, že porušují belgická daňová pravidla. 7 vozidel celníci cizím státním příslušníkům zadrželi.

Podobné kontroly vynesly belgické státní pokladně jen za prvních 9 měsíců tohoto roku přes půl milionu eur. Velká část silnic i dálnic je ale přesto v Belgii v žalostném stavu.


Hodně peněz totiž stojí chod belgického státu s několika regionálními a národnostními parlamenty a vládami. Frankofonní Valonsko už dokonce začalo uvažovat o zavedení mýta na dálnicích. Vlámové ale zatím takovou injekci svému hospodářství dát nechtějí.

Pavel Novák, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme