Zvelebování belgických silnic budou platit i cizinci

Zvelebování belgických silnic budou platit i cizinci dojíždějící do této země za prací. Belgičtí celníci začali podnikat razie na auta s cizí poznávací značkou. Vymáhají od jejich majitelů zaplacení silniční daně za používání belgických komunikací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silnice za podzimního počasí | Foto: Fotobanka stock.xchng

Kontroly celníků se soustřeďují na cizince trvale žijící v Belgii, kteří by si měli na svých autech vyměnit poznávací značky svého státu za červenobílé belgické. V takovém případě pak také platí silniční daň.

Za jediný den zkontrolovali celníci 1400 vozidel. U 60 řidičů se ukázalo, že porušují belgická daňová pravidla. 7 vozidel celníci cizím státním příslušníkům zadrželi.

Podobné kontroly vynesly belgické státní pokladně jen za prvních 9 měsíců tohoto roku přes půl milionu eur. Velká část silnic i dálnic je ale přesto v Belgii v žalostném stavu.


Hodně peněz totiž stojí chod belgického státu s několika regionálními a národnostními parlamenty a vládami. Frankofonní Valonsko už dokonce začalo uvažovat o zavedení mýta na dálnicích. Vlámové ale zatím takovou injekci svému hospodářství dát nechtějí.

Pavel Novák, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme