Zveřejněna kazeta s bin Ládinovým přiznáním

Americký Pentagon zveřejnil videozáznam, který podle nich jasně prokazuje, že vůdce teroristické sítě al-Káida Udáma bin Ládin zosnoval útoky z 11. září. Videokazeta byla nalezena ve východoafghánském Dželálábádu. Asi čtyřicetiminutový záznam vystoupení bin Ládina a jeho společníků byl pořízen 9. listopadu v Kandaháru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Usáma bin Ládin

Videozáznam, který má opravdu slabou audiokvalitu, zveřejnila americká televize CNN. bin Ládin na ní diskutuje se spolusedícími o škodách a přípravě atentátu na Světové obchodní centrum a na budovu Pentagonu. bin Ládin na záznamu chválí Proroka, že úspěch, tedy škody byly větší, než se předpokládalo. Zároveň popsal přípravu akce. Skupiny teroristů se navzájem neznali. Jednotlivci byli do Spojených států vysláni, aniž by věděli, co bude jejich úkolem. Plnili jen instrukce a to, co mají udělat, se dozvěděli těsně před nástupem do letadel. Druhý muž, který s bin Ládinem diskutoval, mu pogratuloval k útokům a řekl: "Všichni vás velebí za to, co jste udělal, za to, jak velkoplepou věc jste udělal. Byla to především laskavost Alláha, který tento čin sám vedl. Je to požehnané ovoce džihádu, tedy svaté války."

Markéta Kaclová, Olga Baková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme