Zveřejní poslanci zprávu o sledování novinářů?

Má se dosud utajovaná zpráva o sledování německých novinářů dostat na veřejnost? O tom má dnes rozhodnout parlamentní grémium Spolkového sněmu pro kontrolu tajných služeb. Zpráva zvláštního vyšetřovatele Gerharda Schäfera popisuje, jak zpravodajská služba BND monitorovala německé žurnalisty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Berlín | Foto: europa.eu.int

V Německu zaznívají hlasy, že by zveřejnění zprávy mohlo fungování zahraniční rozvědky vážně ohrozit. Většina politiků i novinářů si ale myslí, že jde o tak závažný případ omezování svobody tisku, že by se dokument měl dostat na světlo.

"Je to velmi podrobná zpráva plná informací. Dokážu si představit, že pro některé lidi to nebude moc zábavné čtení," řekl minulý týden člen parlamentního kontrolního grémia Hans-Christian Ströbele.

Mezitím se ale objevily informace zpochybňující kvalitu citlivého spisu. Grémium má rozhodovat o dvou věcech - jestli se má dokument zveřejnit a případně jakým způsobem.

Reportér časopisu Focus Josef Hufelschulte už soudním opatřením dosáhl toho, že pasáže týkající se jeho osoby, musí zůstat utajeny.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme