Zvířata bez vody. Bratislavská zoo bojuje se suchem, zasahovat museli hasiči

Bratislavskou zoologickou zahradu trápí sucho. Kvůli vysokým teplotám vysychají ve výbězích vodní plochy. Nedostatek vody a vedra prý dokonce ohrožují životy zvířat.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plameňáci v mnichovské zoo (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK/AP

Nejen pro lidi, ale i pro zvířata mohou být vysoké letní teploty nebezpečné. V bratislavské zoologické zahradě v posledních dnech začaly vysychat vodní plochy a prudce poklesla hladina potoku Vydrica, ze kterého zahrada vodu obvykle bere.

Divoká lvice Nosikitok kojila leopardí mládě. Spadla mi čelist, komentoval to ochránce šelem

Číst článek

Vedení zoologické zahrady muselo dokonce v pátek odpoledne povolat na pomoc hasiče, aby zajistili vodu do jezírek s vodním ptactvem. Jednotky během dne dodaly do zoo víc než třicet tisíc litrů vody z Dunaje. Situaci se tak nakonec podařilo vyřešit.

Kritická byla situace nejméně na dvou vodních plochách v zoologické zahradě, uvedl server Sme.sk.

Jedno jezero je domovem pro bílé labutě. Voda se už ale postupně odpařila a zvířata se podle vedoucí zoologického oddělení Silivie Piroškové pohybovala jen v bahně. Druhé vyschlé jezírko mělo pak napájet nedalekou voliéru, ve které jsou ibisi červení a kolpíci bílí.

„Jde o výjimečnou situaci. Naposledy si pamatuji, že takto výjimečný stav, kdy jsme museli přivolat hasiče, byl v roce 2012, kdy nepadaly téměř žádné srážky,“ uvedla pro Sme.sk Pirošková.

Pokud se situace nezlepší, bude zoo podle ní potřebovat pomoc od hasičů zhruba jednou za týden. Záchranáři zahradě pomáhali i před pěti lety. Tehdy voda v nádržích kvůli vlně veder téměř vyschla.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme