Zvířata na jatkách trpí hlavně v muslimských zemích. Ochránci zvířat to chtějí změnit

Mezinárodní organizace pro ochranu hospodářských zvířat (Compassion in World Farming ) zveřejnila záběry z jatek v Egyptě, Indonésii a Turecku, které odhalují extrémní utrpení zvířat. Organizace je přesvědčena o tom, že tyto praktiky jsou naprosto běžné. Chce také, aby otřesné podmínky na jatkách získaly pozornost třeba Organizace OSN pro výživu a zemědělství nebo Evropské komise.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jatky Český Brod - zpracování vepřového masa | Foto: Jatky Český Brod

„Cílem zveřejnění tohoto videa bylo upozornit širokou veřejnost a také významné instituce, jako je Světová organizace pro zdraví zvířat nebo Organizace pro výživu a zemědělství Spojených národů, a také Evropskou komisi na ohromný rozsah a hrozivou intenzitu utrpení zvířat na jatkách, jak je vidět na videozáběrech,“ řekla zástupkyně Compassion in World Farming Romana Šonková.

Dodala, že z dlouhodobějších šetření vyplývá, že podobné praktiky jako v Egyptě, Indonésii a Turecku jsou celkem běžné i v mnoha dalších zemích mimo Evropskou unii. Odmítla ovšem uvést konkrétní státy, kterých se to týká.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zástupkyně Compassion in World Farming Romana Šonková mluví o utrpení hospodářských zvířat ve Světě o druhé na Rádiu Česko.mp3

„Jde o země spíše rozvojové a země, kde třeba dochází k tomu, že se zvířata bohužel usmrcují bez omráčení. To znamená převážně muslimské země,“ vysvětlila Romana Šonková.

Organizace pro zdraví zvířat podle jejích slov už pro své členské státy stanovila pravidla pro ochranu zvířat, například při přepravě a na jatkách, bohužel se ale většinou nedodržují, jak je vidět právě v Egyptě, Indonésii a Turecku.

„My proto žádáme, aby tyto významné organizace zajistily plnění přijatých pravidel a aby napomohly zlepšit třeba vybavení jatek v těch státech, aby byl proškolen personál a také, aby se posílila kontrolní činnost. Tomu všemu třeba může napomoci i Světová obchodní banka,“ uvedla Romana Šonková.

Rádio Česko, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme