Zvláštní zpravodaj ČRo: Klasickou noc v Doněcku doprovází dunění raket

Už týden platí v ukrajinském Donbasu příměří, ostřelování ale pokračuje nehledě na oficiální zastavení palby. Typická doněcká noc proto nejčastěji probíhá v doprovodu rachotících raketových systémů Grad.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prodavač zeleniny čeká na své zákazníky před doněckým nádražím | Zdroj: Reuters

„Je tři čtvrtě na pět místního času a už podruhé za noc se ozvala dělostřelecká palba někde z velmi blízkého okolí, pravděpodobně ve směru na letiště,“ říká ve své reportáži zvláštní zpravodaj Českého rozhlasu v Doněcku Martin Dorazín.

V doněckém hotelu Ramada neberou nic na lehkou váhu. Pro své hosty, z devadesáti procent válečné novináře, připravili pokyny, jak se chovat v případě útoku.

„Pokud uslyšíte zvuk přibližující se rakety, miny nebo náboje, lehněte si okamžitě na podlahu svého pokoje, co nejdále od oken. Musíte to také udělat hned při zvuku výstřelu ze samopalu, který vychází z blízkosti hotelu,“ předčítá Dorazín.

Přehrát

00:00 / 00:00

Už týden platí v ukrajinském Donbasu příměří, ostřelování ale pokračuje nehledě na oficiální zastavení palby. Můžete se o tom přesvědčit na vlastní uši...

„Až výbuchy nebo výstřely utichnou, oblečte si neprůstřelnou vestu a nasaďte si přilbu, pokud je máte. Vyjděte z pokoje na chodbu a zůstaňte v blízkosti výtahu, protože tam vám dáme další instrukce. Pokud budou fungovat reproduktory, uslyšíte instrukce také z hotelového rozhlasu, a to v angličtině a ruštině na všech hotelových patrech.“

Na Ukrajinu vjely další kamiony s nákladem ruské humanitární pomoci

Číst článek

V Doněcku, který ostatně založili britští průmyslníci, stále platí pravidlo, že dobrý hotel nese za své hosty odpovědnost za všech okolností.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme