Přibývá podniků, které si pořizují 3D tiskárny, informují Hospodářské noviny. A na městské slavnosti a festivaly nezbývají peníze, píše Deník. Více ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Firma ovládající e-shop Alza půjčila stovky milionů korun zkrachovalé firmě, píše Deník N. A ženy v Děčíně si mohou nechat udělat model ještě nenarozeného dítěte. Více ve výběru z médií Radiožurnálu.
Drobné implantáty z kovu by mohly ulevit od bolesti pacientům, kteří trpí artrózou kloubů na prstech ruky nebo nohy a běžná pasivní léčba jim nezabírá.
Se svou firmou začínal Josef Průša ve sklepě s půjčkou od otce. Nyní patří Prusa Research mezi největší výrobce 3D tiskáren a náplní do nich na světě. A výrazně se zapojil do řešení dopadů pandemie.
Ministerstvo zdravotnictví na poslední chvíli zrušilo objednávku na teploměry od specializované firmy Medicton Group, píše Deník N. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Josef Průša spolu s celou komunitou 3D tiskařů tiskne ochranné zdravotnické štíty. Za dobu asi 14 dnů vyrobili a taky sami rozvezli na 820 pracovišť, tedy hlavně nemocnic, 35 tisíc ochranných štítů.
Výzkumníci pražského ČVUT dokončují data k výrobě speciálních respirátorů. Materiál na ně je na trhu dostupný. Tisková data pro 3D tiskárny bude možné zaslat kamkoliv.
Bezpilotní letoun už zvládl první testovací lety. Nyní ho výzkumníci chtějí vybavit kamerami a také autopilotem. V budoucnu by měl sloužit k takzvanému fotogrammetrickému snímkování zemského povrchu.
3D tisk urazil velký kus cesty. Nejen, že je stále dostupnější a přesnější, ale k tisku používá i různé druhy kovu – od nerezové oceli po titan. Také v Česku filmaři objevili kouzlo této metody.
Vedle 550 nonstop běžících výrobních strojů firma využila i několik set tiskáren z kanceláří zaměstnanců. Všechny tiskárny byly spuštěny během pěti minut. Z výtisků vznikne mozaika.
„Snažili jsme se vytvořit prostředí, ve kterém vyrůstá vlasový folikul. K tomu jsme použili trojrozměrně vytištěné formy,“ popisuje profesorka z Kolumbijské univerzity Angela Christianová.
Soud ve Spojených státech odložil legalizaci výroby zbraní na 3D tiskárnách. Americká vláda původně umožnila organizaci, která vyvinula potřebný kód, aby ho šířila na svých internetových stránkách.
Jeho nové závodní maratonky váží jen 169 gramů. Například tradičně vyrobený model, ve kterém při loňském pokusu na okruhu v Monze byl o jedenáct gramů těžší.
Kontroverzní sebevražedný přístroj, který člověku umožní zabít se stisknutím tlačítka, byl pomocí virtuální reality představen na pohřebním veletrhu v Amsterdamu. Píše o tom server listu The Guardian.
Na 3D tiskárně si už můžete vytisknout ledacos. Na Vysoké škole báňské - Technické univerzitě v Ostravě se zaměřili na tisk kovu. Vznikají tak prototypy, které se využívají třeba v leteckém průmyslu.
V českém tisku se ve středu dočtete, že vědci dokážou pomocí 3D tiskáren vyrábět různé části lidského těla. Píše o tom MF Dnes. Podle deníku Právo se blíží konec call center.
Že se dnes kromě textu nebo fotografie dá vytisknout třeba i plastová figurka, už jste asi slyšeli. Víte ale, že pomocí trojrozměrného tisku vznikají i součásti leteckého motoru?
Mikrovlnku a mixér má v kuchyni asi většina z nás. Jednou by všechny tyto pomocníky, se kterými jsme si zvykli vařit, mohla doplnit chytrá trouba nebo dokonce 3D tiskárna. Nápad na tisknutí pokrmů se totiž zalíbil několika michelinských kuchařům, kteří se rozhodli tenhle vynález otestovat.
Na Mezinárodní vesmírné stanici mají novou 3D tiskárnu. A už ji i úspěšně použili. Prvním objektem vytištěným na oběžné dráze se tak stal kryt samotné tiskárny.
Začátek května je v pražských Letňanech už tradičně spojen s průmyslovými veletrhy. Dnes začal jeden z nich: už 10. ročník veletrhu strojírenských technologií For Industry. Velkou událostí je, že se na něm se svou 3D tiskárnou představí teprve jednadvacetiletý vývojář Josef Průša.