800 metrů

800 metrů v textech na iROZHLASU

|David Nyč |Atletika

Lenka Masná skončila ve finále běhu na 800 metrů osmá, Bolt získal další zlato

Lenka Masná obsadila ve finále běhu na 800 metrů na atletickém mistrovství světa v Moskvě poslední osmé místo. I přesto, že v závěrečném běhu půlkařek nedokázala překonat žádnou ze svých soupeřek, může být osmadvacetiletá běžkyně s celkovým výsledkem z letošního šampionátu spokojená. Do historických tabulek se zapsal jamajský sprinter Usain Bolt, který díky dnešnímu vítězství ve štafetě na 4x100 metrů získal osmou zlatou medaili z mistrovství světa.

|Tereza Jelínková, Jakub Marek |Atletika

Tvrdá ruka trenéra Kváče byla dobrá, vzpomíná rekordmanka Kratochvílová

Neuvěřitelných třicet let je na čele světových atletických tabulek výkon Jarmily Kratochvílové v běhu na 800 metrů. Podle jejích slov ji v roce 1983 ani nenapadlo, že by její rekord mohl vydržet tak dlouho a stát se nejstarším ze všech venkovních. V tom samém roce zvítězila v anketě o nejlepšího sportovce ČSSR a mimo jiné byla i hostem vysílání Československého rozhlasu.

Na světový rekord Kratochvílové útočí atletky už 30 let. Marně

Světovému rekordu Jarmily Kratochvílové v běhu na 800 metrů bude v pátek 30 let. Čas 1 minuta 53,28 sekundy i přes mnoho pokusů o jeho překonání zůstává v tabulkách na prvním místě a z oficiálních venkovních disciplín, které jsou na velkých akcích, je dokonce tím nejstarším. Že rekord přetrvá tři desetiletí, nečekala ani Jarmila Kratochvílová.