Adam Pavlásek

|Vojtěch Man |Tenis

Prvním kolem v Melbourne prošli Karolína Plíšková, Šafářová, Strýcová i Štěpánek

Aktualizujeme: Tenistky Karolína Plíšková a Lucie Šafářová zvládly zápasy 1. kola Australian Open, obě ale po odlišném průběhu. Zatímco Plíšková dovolila španělské soupeřce jen dvě hry. Suverénní byla i Barbora Strýcová. Lucie Šafářová musela proti Belgičance Wickmayerové devětkrát odvracet vyřazení. Radek Štěpánek vyřadil ve třech setech Rusa Tursunova, vypadli Denisa Allertová, Jiří Veselý a Adam Pavlásek.

|Radim Sajbot, Radek Šamša |Tenis

České duo vyzve nejlepší deblisty světa. Nemáme co ztratit, zní z Navrátilova týmu

Daviscupová čtyřhra je tradiční českou parádní disciplínou. V živé paměti zůstává legendární šňůra deblových úspěchů dvojice Tomáš Berdych, Radek Štěpánek završená dvěma tituly z let 2012 a 2013. Jenže zatímco prvně jmenovaný tentokrát v Třinci chybí, na druhé straně kurtu bude v sobotu proti Čechům stát zbraň nejsilnějšího možného tenisového kalibru.

Rosol podlehl Wawrinkovi v pěti setech. Pavlásek jde na FO do druhého kola

|Jakub Knoll |Tenis

Lukáš Rosol dnes sice v prvním kole French Open předvedl proti vysoce favorizovanému Stanu Wawrinkovi výborný výkon, ale nakonec se do další fáze Roland Garros neprobil. Druhé kolo si naopak zahraje Adam Pavlásek, který porazil Roberta Carballese Baenu. V akci se představil také Radek Štěpánek, jehož bitva s Andym Murrayem byla v průběhu čtvrtého setu kvůli tmě přerušena. Dohrávka duelu, ve kterém zatím vede 2:1 na sety nečekaně český tenista, je na programu zítra.

|Jaroslav Plašil, Marek Augustin |Tenis

Pavlásek se už naučil tenis neflákat. Musí ještě přidat, dál nabádá Navrátil

Jako by se narodil jen pro velké duely. Tenista Adam Pavlásek už podruhé pomáhá daviscupovému týmu, ve chvíli, kdy se s dobrým výsledkem tolik nepočítá. Poprvé to bylo ve čtyřhře v utkání prvního kola světové série proti Austrálii, podruhé teď v rámci boje o záchranu v elitní skupině v Indii. I díky skvělému výkonu Pavláska v deblu teď vedou čeští tenisté v Dillí 2:1 na zápasy.