agentura

|Jana Klementová, Lukáš Řezník, Jasmin Ježková |Zprávy z domova

Rohlík.cz je jen kapka v moři. Ukrajinců s polskými vízy jsou u nás desítky tisíc, tvrdí zástupce agentur

Pravidla pro zaměstnávání cizinců v Česku nejsou podle Asociace pracovních agentur (APA) přehledná. Upozornila na to v souvislosti se zásahem ve firmě Rohlík.cz. Ve skladu firmy policie zadržela 85 cizinců, převážně Ukrajinců s polskými vízy, kteří v Česku nemají povolení pracovat. Jak uvedl pro Zpravodajský web Českého rozhlasu člen výboru APA René Kuchár, nejde o první takový případ a celá kauza jen odkrývá téma tzv. zastřeného agenturního zaměstnávání.

Pád letadla na Maltě nepřežili tři úředníci z francouzského ministerstva obrany a dva podnikatelé

|Zdeněk Novák, dp |Zprávy ze světa

Nejméně pět lidí zemřelo po pádu malého letadla na Maltě. To havarovalo krátce po startu z letiště ve městě Luqa jen kousek od ranveje. Na místě vzplanul mohutný požár. Z lidí na palubě neštěstí nikdo nepřežil, všechny oběti byly francouzské národnosti. Ministr obrany Jean-Yves Le Drian uvedl, že tři z obětí pracovali pro jeho resort. Další dva lidé byli soukromými podnikateli.

|Martin Dorazín, ČRo |Zprávy ze světa

Rusko poslalo na Krym raketový systém S-400, Medveděv hrozí diplomatickým tichem

Rusko vyslalo na Krym obranný raketový systém S-400 Triumf. Informuje o tom agentura Reuters s odvoláním na ruské zpravodajské agentury, které citují ministerstvo obrany. Jde o přezbrojení na nejmodernější protiraketový systém, které Rusko avizovalo už minulý měsíc. Kvůli údajnému pokusu ukrajinských záškodníků proniknout na Krym během minulého víkendu navíc Rusko zvažuje přerušení diplomatických vztahů mezi zeměmi.

|Martin Charvát, Jakub Knoll |Fotbal

Praha hostí Nike Premier Cup pro mladé fotbalisty. Hráči na něm hrají o budoucnost

Dvacet fotbalových týmů z Česka a Slovenska hraje na Strahově prestižní světový turnaj. Jde o hráče do 15 let, kteří se snaží v Nike Premier Cupu probojovat do evropského a případně i světového finále. Pro většinu z nich je to ale i velká šance, jak se už v tak mladém věku ukázat velkým klubům, třebaže zatím hrají jen za regionální mužstvo.

|Veronika Sedláčková, Iva Menšíková |Zprávy z domova

Agentura pro sociální začleňování sklízí po třech letech úspěchy. Výrazný pokrok je třeba v Kadani

Agentura pro sociální začleňování uzavřela tříletou spolupráci s osmi tuzemskými městy, kterým pomáhala bojovat proti sociálnímu vyloučení. Tuto problematiku označuje současný koaliční kabinet za jednu ze svých priorit a do citlivých regionů se vydávají ministři, aby ujistili tamní zastupitele, že stát je nenechá samotné.

|Václav Plecháček |Zprávy z domova

Práce přes agenturu je někdy problematická. Kvůli výši platu i požadavkům na peníze bokem

Na začátku letošního roku bylo v Česku bez práce víc než 600 tisíc lidí. Někteří nezaměstnaní se ve snaze najít místo obracejí na pracovní agentury, v praxi je však taková práce někdy na hraně zákona. Klienti si stěžují, že je pracovní agentury zneužívají, zaměstnavatelé zase upozorňují na problematické požadavky klientů.