agentura

|Jana Klementová, Lukáš Řezník, Jasmin Ježková |Zprávy z domova

Rohlík.cz je jen kapka v moři. Ukrajinců s polskými vízy jsou u nás desítky tisíc, tvrdí zástupce agentur

Pravidla pro zaměstnávání cizinců v Česku nejsou podle Asociace pracovních agentur (APA) přehledná. Upozornila na to v souvislosti se zásahem ve firmě Rohlík.cz. Ve skladu firmy policie zadržela 85 cizinců, převážně Ukrajinců s polskými vízy, kteří v Česku nemají povolení pracovat. Jak uvedl pro Zpravodajský web Českého rozhlasu člen výboru APA René Kuchár, nejde o první takový případ a celá kauza jen odkrývá téma tzv. zastřeného agenturního zaměstnávání.

|Zdeněk Novák, dp |Zprávy ze světa

Pád letadla na Maltě nepřežili tři úředníci z francouzského ministerstva obrany a dva podnikatelé

Nejméně pět lidí zemřelo po pádu malého letadla na Maltě. To havarovalo krátce po startu z letiště ve městě Luqa jen kousek od ranveje. Na místě vzplanul mohutný požár. Z lidí na palubě neštěstí nikdo nepřežil, všechny oběti byly francouzské národnosti. Ministr obrany Jean-Yves Le Drian uvedl, že tři z obětí pracovali pro jeho resort. Další dva lidé byli soukromými podnikateli.

|Martin Dorazín, ČRo |Zprávy ze světa

Rusko poslalo na Krym raketový systém S-400, Medveděv hrozí diplomatickým tichem

Rusko vyslalo na Krym obranný raketový systém S-400 Triumf. Informuje o tom agentura Reuters s odvoláním na ruské zpravodajské agentury, které citují ministerstvo obrany. Jde o přezbrojení na nejmodernější protiraketový systém, které Rusko avizovalo už minulý měsíc. Kvůli údajnému pokusu ukrajinských záškodníků proniknout na Krym během minulého víkendu navíc Rusko zvažuje přerušení diplomatických vztahů mezi zeměmi.

Praha hostí Nike Premier Cup pro mladé fotbalisty. Hráči na něm hrají o budoucnost

|Martin Charvát, Jakub Knoll |Fotbal

Dvacet fotbalových týmů z Česka a Slovenska hraje na Strahově prestižní světový turnaj. Jde o hráče do 15 let, kteří se snaží v Nike Premier Cupu probojovat do evropského a případně i světového finále. Pro většinu z nich je to ale i velká šance, jak se už v tak mladém věku ukázat velkým klubům, třebaže zatím hrají jen za regionální mužstvo.

|Veronika Sedláčková, Iva Menšíková |Zprávy z domova

Agentura pro sociální začleňování sklízí po třech letech úspěchy. Výrazný pokrok je třeba v Kadani

Agentura pro sociální začleňování uzavřela tříletou spolupráci s osmi tuzemskými městy, kterým pomáhala bojovat proti sociálnímu vyloučení. Tuto problematiku označuje současný koaliční kabinet za jednu ze svých priorit a do citlivých regionů se vydávají ministři, aby ujistili tamní zastupitele, že stát je nenechá samotné.

|Václav Plecháček |Zprávy z domova

Práce přes agenturu je někdy problematická. Kvůli výši platu i požadavkům na peníze bokem

Na začátku letošního roku bylo v Česku bez práce víc než 600 tisíc lidí. Někteří nezaměstnaní se ve snaze najít místo obracejí na pracovní agentury, v praxi je však taková práce někdy na hraně zákona. Klienti si stěžují, že je pracovní agentury zneužívají, zaměstnavatelé zase upozorňují na problematické požadavky klientů.