Agnieszka Radwaňská

Agnieszka Radwaňská v textech na iROZHLASU

|Vojtěch Man |Tenis

Strýcová si finále v Sydney nezahraje, hladce podlehla Polce Radwaňské

Tenistka Barbora Strýcová prohrála semifinálový zápas turnaje v Sydney se světovou trojkou Agnieszkou Radwaňskou 1:6 a 2:6. Během 75 minut na kurtu se nemohla spolehnout na své podání, v zápase si ho udržela jen dvakrát, a Polku neporazila ani na sedmý pokus. Prohrál také Jiří Veselý v Aucklandu.

|Jaroslav Plašil, Radek Šamša |Tenis

Tělo Plíškové začalo reagovat na náročný program. Ale proti Radwaňské do toho dám všechno, slíbila

Tenistce Karolíně Plíškové deblový zápas na Turnaji mistryň nevyšel, s Němkou Julií Görgesovou skončily hned v prvním kole po porážce od Francouzek Caroline Garciové a Kristiny Mladenovicové. Náročný pobyt v Singapuru tím ale pro českou hráčku nekončí. Jelikož má namoženou ruku, bude o postup do semifinále bojovat v prestižnější singlové soutěži s tejpovacími páskami.

| ČTK |Tenis

Plíškovou čeká ve skupině Turnaje mistryň obhájkyně Radwaňská

Česká tenistka Karolína Plíšková se na Turnaji mistryň v Singapuru utká v Bílé skupině s polskou obhájkyní titulu Agnieszkou Radwaňskou a Garbiňe Muguruzaovou ze Španělska. Jméno poslední soupeřky ve čtyřčlenné skupině ještě není jisté, o osmé postupové místo na závěrečný podnik sezony stále bojují Britka Johanna Kontaová a Světlana Kuzněcovová z Ruska.

|Marek Augustin |Tenis

Kvitová porazila Šarapovovou a zahraje si finále Turnaje mistryň. H+H skončily v semifinále

Tenistka Petra Kvitová přehrála Rusku Marii Šarapovovou 6:3, 7:6 a postoupila do druhého finále Turnaje mistryň v kariéře. Česká hráčka zároveň drží šanci navázat na triumf z roku 2011. V Singapuru se v neděli utká s Polkou Agnieszkou Radwaňskou. Ta v prvním semifinále zdolala Španělku Garbiňe Muguruzaovou 6:7, 6:3 a 7:5. Ve čtyřhře nebude mít Česká republika ve finále zastoupení, protože Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou nestačily na španělský pár Suarezová - Muguruzaová.

|Stanislav Zbyněk, Vojtěch Man |Tenis

Turnaj mistryň zná první semifinalistky, Šafářová v deblu nepostoupila

Červená skupina na Turnaji mistryň v Singapuru již zná postupující do semifinále. Polka Agniezska Radwaňská si v ranním zápase připsala již pětistou výhru v kariéře, dál jde i Maria Šarapovová. Lucie Šafářová s Bethanií Mattekovou-Sandsovou musely skrečovat svůj poslední zápas ve skupině a nepostoupily.

|Jaroslav Plašil, Simona Bartošová, Marek Augustin |Tenis

Překvapení a favoritka. Finále Wimbledonu si zahrají Muguruzaová a Williamsová

Španělská tenistka Garbine Muguruzaová si ve Wimbledonu zahraje své premiérové grandslamové finále. Světová dvacítka do něj postoupila poté, co po setech 6:2, 3:6 a 6:3 vyřadila v semifinále třináctou nasazenou Polku Agnieszku Radwaňskou. Muguruzaová se ve finále střetne s Američankou Serenou Williamsovou, která porazila Rusku Marii Šarapovovou 6:2, 6:4, vyhrála už 17. vzájemné utkání v řadě a zahraje si o svůj už 21. grandslamový titul.

|Jaroslav Plašil, Marek Augustin |Tenis

Navrátilová má za sebou trenérskou premiéru na grandslamu. Zatím to funguje, chválí Radwaňská

Tenisových zápasů odehrála legendární Martina Navrátilová v životě spoustu a drtivou většinu z nich také vyhrála. Dnes ale doopravdy začala svou kariéru trenérky, vůbec poprvé vedla svou první svěřenkyni na grandslamovém turnaji. A byla to úspěšná premiéra. Polka Agnieszka Radwaňská porazila Japonku Narovou ve dvou setech, 6:3, 6:0.

Radek Štěpánek se s French Open loučí po 3. kole, na Gulbise nestačil

Pětatřicetiletý český tenista Radek Štěpánek se na French Open poprvé od roku 2009 dostal do třetího kola. V něm ale vypadl, když nestačil na osmnáctého nasazeného Lotyše Ernestse Gulbise, s nímž prohrál ve třech setech. Přesto, když odcházel z kurtu, tleskali mu fanoušci možná více než vítězi.

Kvitová si v Dubaji zahraje semifinále, zdolala Radwaňskou

|Tereza Jelínková |Tenis

Česká tenistka Petra Kvitová se poprvé v letošním roce dostala na turnaji do semifinále. V Dubaji přehrála ve čtvrtfinále světovou hráčku číslo čtyři Agnieszku Radwaňskou z Polska po setech 6:2 a 6:4, o finále bude bojovat s bývalou světovou jedničkou Caroline Wozniackou z Dánska.

|Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková |Tenis

Česko je tenisovou velmocí a má zřejmě nejkvalitnější extraligu

Na jednom kurtu prostějovské haly hraje finalistka grandslamového Wimbledonu Polka Agnieszka Radwaňská, v nedalekém Přerově pro změnu bojuje stříbrná olympijská medailistka Lucie Hradecká. Obě tenistky jsou členkami českých klubů, které rozehrály semifinále extraligy, zřejmě nejkvalitnější soutěže svého druhu na světě. I když to tak na první pohled nevypadá, že jde o prestižní a respektovanou akci.

Šarapovová ovládla na TM Bílou skupinu, smetla i Stosurovou

Ruská tenistka Maria Šarapovová zvládla na Turnaji mistryň v Istanbulu i třetí zápas a porazila Australanku Samanthu Sotsurovou, která zaskočila za nemocnou Petru Kvitovou, po setech 6:0 a 6:3. Šarapovová tak ovládla Bílou skupinu a postupuje do semifinále.

|Jakub Marek |Tenis

Petra Kvitová prohrála úvodní zápas Turnaje mistryň s Polkou Radwaňskou

Turnaj nejlepších osmi tenistek v Istanbulu otevřel duel mezi Petrou Kvitovou a Polkou Agnieszkou Radwaňskou. Do zápasu vstoupila lépe polská tenistka, když vedla už 3:0. Česká naděje ale srovnala na 3:3 a vypadalo to na obrat úvodní sady. Radwaňská však opět zabrala a první set vyhrála 6:3. Polka v nasezeném tempu pokračovala i ve druhém setu, který vyhrála 6:2.

Jsem ráda, že jsem vůbec tady, říká před Turnajem mistryň Petra Kvitová

Největší sportovní úroveň za poslední roky může mít začínající Turnaj mistryň v Istanbulu. Už dlouho se totiž nestalo, aby na něj přijely skutečně ty nejlepší tenistky světa, navíc relativně odpočaté a zdravé. Jen Petra Kvitová to bude mít zřejmě složitější než loni, kdy v Turecku vyhrála. Ve své skupině totiž narazí na hráčky, které mají za sebou životní sezonu.

Překvapení na Roland Garros: skončila světová trojka Radwaňská

Na druhém grandslamu sezony Roland Garros se zrodilo překvapení. Světová hráčka číslo tři Agnieszka Radwaňská z Polska vypadla z turnaje už ve třetím kole, když podlehla Světlaně Kuzněcovové z Ruska po setech 1:6 a 2:6. Do třetího kola postoupily v ženském deblu Klára Zakopalová s Renatou Voráčovou.