akce

|Barbora Benešová |Zprávy z domova

Češi zahlcení slevami: kvalita potravin klesá, varuje Potravinářská komora

Český trh je zahlcen slevami. Obchodníci lákají zákazníky na 30procentní zlevnění mléka nebo 50procentní slevu na jogurty. Česko se tak podle výsledků letošního Retail Summitu točí v takzvané slevové spirále, která ničí tuzemský trh. Neustálý tlak na stále nižší cenu totiž nutí dodavatele snižovat i kvalitu potravin, varuje Potravinářská komora.

| ČTK, Eliška Malínská, Markéta Chaloupská |Zprávy z domova

ÚOOZ spustil akci uvnitř policie, zadržel protikorupčního detektiva

Detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) spustili ve středu akci mířící do vnitřních struktur policie. Zadrželi několik lidí včetně vysoce postaveného detektiva protikorupční policie (ÚOKFK). Zjistila to Česká televize. Domovní prohlídky probíhají na desítkách míst v Česku. Razie bude trvat i během čtvrtka.

| ČRo, Barbora Benešová |Ekonomika

Povánoční výprodeje se zlevněným oblečením či elektronikou zvolna končí

Výprodeje a slevy u obchodníků pomalu končí. Podle posledních údajů internetových vyhledávačů slev padaly ceny v e-shopech po Vánocích v průměru o 19 procent. Největší zájem o zlevněné zboží byl v pondělí 28. prosince. Češi ve výprodejích nakupují hlavně elektroniku, mobily, oblečení a hračky. Velký zájem hlásí prodejci o rozbalené zboží. Tedy takové, které pod vánočním stromkem nový majitel rozbalil, ale vrátil ho zpět do obchodu.

|Tomáš Mařas |Regiony

Novoborské děti během 72 hodin rozjasnily město. Kontejnery ozdobily listím

Nový Bor na Českolipsku se dnes potřetí zapojil do celorepublikové akce s názvem 72 hodin. Přidal se tak k dalším více než dvou stovkám projektů, které zastřešuje Česká rada dětí a mládeže. Během tří dnů tak zúčastnění pomohou třeba vyčistit potok nebo uklidí městskou zeleň. Děti z novoborských základních škol a Domu dětí a mládeže se rozhodly zkrášlit centrum města. Cílem se staly fádně jednobarevné kontejnery na odpad.