Alberto Contador

Alberto Contador v textech na iROZHLASU

|Jakub Knoll |Ostatní sporty

Tiňkov: Odchodu z cyklistiky nelituji. Contadora uznávám, ale nemám ho rád

Cyklistická klasika Kolem Lombardie byla pro Olega Tiňkova posledním závodem v roli majitele týmu. Jeho stáj Tinkoff totiž s koncem letošní sezony končí. Kontroverzní Rus se během závodu v Itálii pro Cyclingnews rozpovídal mimo jiné o i tom, co si myslí o lídrovi stáje Albertu Contadorovi. Jeho slova se však cyklistické hvězdě asi líbit nebudou.

| ČTK |Ostatní sporty

Pyrenejskou etapu Tour vyhrál Dumoulin. Kreuziger zůstal 12., Contador odstoupil

Královskou pyrenejskou etapu Tour de France vyhrál po sólovém úniku nizozemský cyklista Tom Dumoulin a připsal si první triumf na „Staré dámě". Roman Kreuziger dojel na 22. pozici a celkově zůstal po devátém dnu dvanáctý. Ve žlutém dresu lídra je stále obhájce prvenství Chris Froome z Británie, jemuž ubyl jeden ze soupeřů Alberto Contador, který v průběhu etapy odstoupil.

|Tomáš Kohout, Petr Hašek |Ostatní sporty

Giru dál vládne Španěl Contador, Kreuziger s Königem se drží v elitní desítce

Náročných 190 kilometrů 12. etapy mají v nohách cyklisté na Giro d'Italia. Hlavně kopcovitý závěr před cílem ve Vicenze jim navíc znepříjemňoval liják. V prudkém výjezdu vyhrál Belgičan Phillip Gilbert před lídrem průběžného pořadí Španělem Albertem Contadorem. V hlavní skupině dojeli i Roman Kreuziger s Leopoldem Königem na 16. a 17. místě.

Beskydský Australan Adam Hansen slaví na Vueltě etapový triumf

|Jakub Kanta |Ostatní sporty

19. etapu cyklistické Vuelty s cílem v Cangas do Morrazo vyhrál Australan žijící v Beskydech Adam Hansen, který zvládl trať dlouhou 180,5 kilometru o pět sekund rychleji než peloton, který do cíle přivezl Degenkolb. V čele celkového pořadí se nic nezměnilo. Froome sice útočil, ale dojel v hlavním poli spolu s držitelem červeného trikotu lídra Contadorem.

|David Nyč |Ostatní sporty

Vítězem 100. ročníku Tour de France se stal Chris Froome, Kreuziger celkově 5.

Britský cyklista Chris Froome se stal vítězem 100. ročníku Tour de France. Na jeho celkovém triumfu podle očekávání nic nezměnila ani poslední etapa z Versailles do Paříže. Tu po závěrečném spurtu vyhrál Němec Marcel Kittel z týmu Argos-Shimano. Roman Kreuziger se se slavným závodem loučí celkovým pátým místem, které je v rámci Tour jeho nejlepším výsledkem v kariéře.

18. etapu Tour de France vyhrál domácí Riblon, Kreuziger se propadl na 4. příčku

V 18. etapě Tour de France triumfoval po skvělém výkonu v závěrečném stoupání domácí Christophe Riblon ze stáje AG2R. V náročné etapě, ve které cyklisté dvakrát vystoupali na vrchol Alpe d’Huez, zvítězil francouzský závodník před Tejayem Van Garderenem. Roman Kreuziger skončil dvanáctý, v průběžném hodnocení se propadl na celkovou čtvrtou příčku.

|Marek Augustin |Ostatní sporty

Po útoku Saxo-Tinkoff zvítězil ve 13. etapě Tour Cavendish. Froome s Valverdem ztratili

Roman Kreuziger společně s Albertem Contadorem řídil útok stáje Saxo-Tinkoff a ve 13. etapě dojel na šestém místě. V závěrečném spurtu přespurtoval Mark Cavendish Petera Sagana a raduje se z 25. vítězství na "Staré dámě". Lídr závodu Chris Froome ztratil na prvního Brita minutu a 9 vteřin. Celkově druhý Alejandro Valverde nabral téměř deset minut.