Aleš Hemský

Aleš Hemský v textech na iROZHLASU

|Vojtěch Man |Hokej

Palát v NHL překonal Mrázka a zahájil obrat Tampy Bay

Útočník Tampy Bay Ondřej Palát překonal v NHL krajana v brance Detroitu Petra Mrázka a i díky jeho trefě vyhráli nakonec Lightning na ledě Red Wings 2:1 po prodloužení. Mrázek předvedl 30 úspěšných zákroků. Asistencí se na vítězství Dallasu nad San José 6:1 podílel Aleš Hemský.

| ČTK |Hokej

Asistence Hemského neodvrátila porážku, Mrázek dostal čtyři góly

Hokejový brankář Petr Mrázek si v NHL připsal čtvrtou prohru v řadě, když inkasoval čtyřikrát z 31 střel a s Detroitem podlehl New Yorku Rangers 1:4. Z českých hráčů bodoval v pěti zápasech nedělního programu soutěže pouze Aleš Hemský. Pardubický rodák asistoval u jediného gólu Dallasu, který prohrál na ledě San Jose 1:5.

|Jakub Knoll |Hokej

Krejčí s Pastrňákem pomohli Bostonu k jasnému vítězství. Hemský si připsal první letošní bod

Hokejisté Bostonu David Krejčí a David Pastrňák byli významnými postavami svého celku v zápase proti Detroitu, který Bruins vyhráli v poměru 6:1. Krejčí vstřelil dva góly a na jeden přihrál, díky čemuž byl vyhlášen hlavní hvězdou utkání, zatímco Pastrňák zaznamenal bilanci 1+1. V dalším duelu si první v bod v probíhajícím ročníku NHL připsal Aleš Hemský z Dallasu.

Faksa rozhodl o výhře Dallasu, Hertl načal vítězný obrat

V obou semifinálových zápasech Západní konference NHL se prosadili čeští hokejisté. Radek Faksa z Dallasu byl první hvězdou zápasu proti St. Louis, když při výhře 2:1 na jeden gól přihrál a ten vítězný dal sám. Tomáš Hertl ze San Jose vyrovnal zápas s Nashvillem, který Sharks nakonec vyhráli 5:2.

Hemský dal gól a na dva přihrál, trefili se i Jaškin a Nestrašil

Aleš Hemský se v hokejové NHL zasloužil gólem a dvěma asistencemi o výhru Dallasu 6:3 nad Winnipegem a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Své první trefy v sezoně zaznamenali Dmitrij Jaškin, jehož St. Louis však prohrálo na ledě New Yorku Rangers 3:6, a Andrej Nestrašil, který pomohl Carolině k zisku bodu za prohru 2:3 v prodloužení s Minnesotou. Už šestou asistenci v nové sezoně si připsal Jaromír Jágr, ale Florida doma nestačila na Buffalo 2:3. Radim Vrbata jednou přihrál při prohře Vancouveru v Ottawě 2:3.

|Marek Augustin |Hokej

Kindlovo sólo v prodloužení zajistilo výhru Detroitu v Torontu. Za Dallas se trefili Hemský a Faksa

Čeští hokejisté řídili výhru Detroitu v utkání NHL na ledě Toronta. Obránce Jakub Kindl vstřelil po sólu přes celé hřiště rozhodující gól na 2:1 v prodloužení, jeho spoluhráč Petr Mrázek chytil 32 střel domácích. Prosadili se i čeští hráči v dresu Dallasu. K vítězství 4:1 v Carolině pomohli svými brankami Aleš Hemský a Radek Faksa.

|Stanislav Zbyněk, František Kuna |Hokej

Hokejový brankář Ondřej Pavelec vychytal první výhru, Pastrňák a Hemský hvězdami utkání

První kolo hokejové NHL pokračovalo v noci dalšími sedmi zápasy. Do akce se dostalo i deset Čechů. Davidové Pastrňák a Krejčí se dokázali gólově prosadit proti Ondřeji Pavelcovi, vysoké prohře Bostonu ale nezabránili a nakonec se radoval český brankář. Do nové sezony vstoupil výborně i Aleš Hemský, který gólem a asistencí podpořil výhru Dallasu 3:0.

Růžička pro MS počítá s Voráčkem či Hejdou. Hemského plánuje 'ukecat'

Na hokejové mistrovství světa v Praze a Ostravě by měli z NHL dorazit nejproduktivnější Čech v soutěži Jakub Voráček, další útočník Tomáše Hertl, brankář Ondřej Pavelec či obránce Jan Hejda. Trenér Vladimír Růžička se již s řadou možných posil podle svých slov domluvil, že pokud jejich tým nepostoupí do play off, na šampionát přicestují.

Jiří Tlustý zařídil v NHL výhru Caroliny, Jágr překonal Mrázka

Útočník Caroliny Huricanes Jiří Tlustý se stal první hvězdou zápasu svého týmu na ledě Pittsburghu, když se na výhře 4:2 podílel dvěma góly a jednou asistencí. Jaromír Jágr dorazil do branky Petra Mrázka svůj 709. Gól v soutěži. Poprvé v sezoně se prosadil Aleš Hemský z Dallasu.

| ČTK, František Kuna, Marek Augustin |Hokej

Hokejovou reprezentaci neposílí Židlický, bratři Michálkové ani Hemský

Obránci Marek Židlický z New Jersey, Zbyněk Michálek z Phoenixu ani útočníci Milan Michálek s Alešem Hemským z Ottawy se v dresu české hokejové reprezentace po sezoně v NHL nepředstaví. Oznámil to kouč Vladimír Růžička, jenž zároveň doufá, že tým pro mistrovství světa v Minsku doplní posily z Tampy Bay, která v úterý vypadla v prvním kole Stanleyova poháru.