Aleš Razým

|Jan Kodet |Zimní sporty

Český národ je hladový po výsledcích, takže biatlon je pro fanoušky žhavější, míní lyžař Lavička

Nové Město na Moravě hostilo po celý víkend mistrovství republiky v běhu na lyžích. Jeden ze závodů, ten mužský na deset kilometrů klasicky, byl zároveň během o Zlatou lyži. Letošní 79. ročník slavného závodu ale nepřitáhl diváckou pozornost. Při jeho startu dokonce stáli na velké tribuně dva fanoušci a jedním z nich byl náš reportér Jan Kodet.

|Jan Kaliba, Jiří Novák |Zimní sporty

Razým výsledek v Oberhofu nepřeceňuje a chce se ještě zlepšit

Lídrem českého týmu v běhu na lyžích v letošním ročníku Tour de Ski je zatím Aleš Razým. Třetím časem z kvalifikace postoupil ve sprintu volnou technikou a vypadl nakonec v semifinále, dvanácté místo je jeho druhé nejlepší v kariéře v individuálním závodě Světového poháru. Celkově se v pořadí Tour posunul na osmou pozici o 38 sekund za vedoucího Kanaďana Harveyho.

|Jan Kaliba, David Nyč - NEPOUŽÍVAT |Zimní sporty

Přijal jsem to s nadšením, hodnotí Bauer ironicky změnu v programu Tour de Ski

V německém Oberhofu dnes čeká běžce na lyžích závod, který ještě před startem vzbudil tolik emocí, jako letos žádný jiný. Pořadatelé museli kvůli nedostatku sněhu zkrátit trať a ze závodů na 9 a 15 kilometrů klasicky udělali sprint volnou technikou. Favoritka ženské části Tour de Ski Polka Kowalczyková kvůli tomu dokonce ze sedmidílného seriálu odstoupila. A ani spousta dalších lyžařů po téhle změně neskáče radostí.

Běžkaři se na Tour de Ski připravovali v hale. Bauer radši zůstal doma

|Jan Kaliba, Marek Augustin |Zimní sporty

Osmý ročník Tour de Ski se Mezinárodní lyžařské federaci hroutí pod rukama. Seriál závodů v běhu na lyžích inspirovaný cyklistickou Tour de France si během let získal prestiž. Ale tentokrát je ve stínu blížících se olympijských her, bojuje s nepřízní počasí a nově také s nevolí závodníků, kterým se nelíbí změna programu. A kvůli extrémně teplému počasí a nedostatku sněhu museli lyžaři přijmout i další nestandardní a nepříjemnou zprávu.

|David Nyč - NEPOUŽÍVAT |Zimní sporty

Brandsdal a Kowalczyková vyhráli sprint na úvod SP, Češi neprošli kvalifikací

Klasický sprint na úvod Světového poháru běžců na lyžích v rámci zahajovací série Mini Tour ovládli Nor Eirik Brandsdal a Polka Justyna Kowalczyková, Češi ve finském středisku Ruka nepostoupili z kvalifikace. Nejblíže byla účasti ve čtvrtfinále ženské kategorie Karolína Grohová, která na poslední postupující ztratila půl sekundy.

|Tereza Jelínková |Zimní sporty

Zlato z volné patnáctky vybojoval na MS Nor Petter Northug

Zlatou medaili v závodě na 15 kilometrů volnou technikou vybojoval na mistrovství světa ve Val di Fiemme norský běžec na lyžích Petter Northug. Druhý doběhl do cíle Švéd Johan Olsson, třetí byl Northugův krajan Tord Asle Gjerdalen. Nejlepší z českých závodníků Lukáš Bauer skončil devatenáctý, na vítěze ztratil více než dvě minuty.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Zimní sporty

Předposlední etapa Tour de Ski se částečně změnila v pietní akci

Italské údolí Fiemme mělo o víkendu žít vyvrcholením seriálu Tour de Ski v běhu na lyžích. Plakáty lákající diváky na stadion ve vsi Lago di Tesero i k doprovodnému programu jsou tam k vidění skoro na každém kroku. Jenže v noci na dnešek v těsné blízkosti lyžařských tratí na sjezdovce Alpe Cermis tragicky zahynulo šest ruských turistů. A tak se generálka na mistrovství světa v klasickém lyžování, které Val di Fiemme hostí v únoru a březnu, částečně změnila v pietní akci.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Zimní sporty

Švýcarsko uvidí Tour de Ski. Podepsal se na tom i Dario Cologna

Až si běžci na lyžích a jejich týmy po dnešní druhé etapě Tour de Ski zabalí výzbroj, vydají se na jeden z nejdelších přesunů v historii tohoto seriálu. A zvlášť v českém táboře to žádné velké nadšení nebudí. Z německého Oberhofu do druhého ze čtyř hostitelských míst letošního ročníku je to šest set kilometrů. Svou pořadatelskou premiéru zažije Švýcarsko, lyžaře čeká novoroční sprinterská zastávka v údolí Müstair obývaném převážně lidmi, kteří udržují při životě rétorománštinu.