Česko 0:0 Rakousko

alkoholismus

|Jan Kaliba, Vojtěch Man |Fotbal

'Pralesní způsoby' v první lize: Opilého sudího v Příbrami zpacifikovali pořadatelé

Fotbalová liga má nečekanou hvězdu - jmenuje se Marek Pilný. Měl být jen okrajovou postavou zápasu, ve kterém Příbram prohrála 1:3 se Slavií. Jenže tenhle čtvrtý rozhodčí rozehrál těžko přehlédnutelné groteskní představení. Posilněný alkoholem komicky vrávoral kolem hřiště, než o poločasové přestávce definitivně zmizel ze scény. Podle předpisů se nechoval ani brankový sudí Jech, který se vymočil přímo na hrací plochu před bannery sponzorů.

|Simona Bartošová, Monika Pustovková |Člověk

V boji s alkoholem pomáhá v Prostějově psychoterapeutická skupina

Pivo, víno a pak panáky. Začíná to nevinně. Sklenička s přáteli, posezení v hospodě, jenže nakonec člověk vypije sám třeba celou láhev. Když jednou začne bojovat se závislostí na alkoholu, pití už nikdy nedostane pod kontrolu. Musí abstinovat úplně. Právě o to se snaží ve svépomocné psychoterapeutické skupině v Prostějově. Scházejí se jednou týdně.

|Andrea Švubová |Regiony

Nová komunita pro alkoholiky v Bílé Vodě na Jesenicku využívá při léčbě čínskou medicínu

Psychiatrická nemocnice v Bílé Vodě na Jesenicku má novou komunitu pro alkoholiky s názvem Tao. Zařízení má s léčbou závislých dlouholeté zkušenosti, u odborné veřejnosti si díky svým výsledkům získalo velkou prestiž. Ještě donedávna čekali zájemci o léčbu dva až tři měsíce, s otevřením dalšího lůžkového oddělení se lhůta výrazně zkrátila.