Altner

Altner v textech na iROZHLASU

| ČTK |Ekonomika

Rozpočet ČSSD loni skončil se ztrátou 51 milionů. Můžou za to volby i spor s Altnerem

Hospodaření ČSSD za loňský rok skončilo ztrátou přes 51 milionů korun. Strana původně počítala se zhruba polovičním deficitem. Vyplývá to ze zprávy místopředsedy strany pro hospodaření Martina Starce pro páteční sjezd sociální demokracie. Na výsledku se negativně podepsalo hlavně posílení fondů na loňské krajské a senátní volby a také výdaje na právníky ve sporu s někdejším advokátem Zdeňkem Altnerem, stojí ve zprávě.

|Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Zeman míří jako svědek k soudu, kvůli sporu o odměny za Lidový dům

Prezident Miloš Zeman dnes vystoupí jako svědek u Obvodního soudu pro Prahu 1. Ten projednává žalobu bývalého notáře Václava Halbicha, který žádá o 17 milionů korun za zastupování ČSSD ve sporu o Lidový dům. Tvrdí, že na případu pracoval spolu s právníkem Zdeňkem Altnerem. Někdejší předseda ČSSD Miloš Zeman se má u soudu vyjádřit ke skoro 20 let staré smlouvě, kterou s Altnerem osobně uzavřel. Prezident měl u pražského soudu svědčit původně už v únoru, kvůli plnému kalendáři se omluvil. Dnes ale slíbil, že přijde.

|Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Případná exekuce dluhu ČSSD by stranu stála čtyři miliony, odhaduje Exekutorská komora

Náklady na případnou exekuci ČSSD kvůli dluhu vůči právníku Zdeňku Altnerovi by stranu vyšly na 4 miliony korun, odhaduje Exekutorská komora. Náklady na řízení vždy platí dlužník, v tomto případě sociální demokracie. Altner tento týden neúspěšně žádal soud o zablokování účtů strany. O dalších svých krocích nechtěl kvůli taktice mluvit. Podle Lidových novin Altner podal žádost o exekuci na ČSSD.

| ČRo, Jaroslav Gavenda |Zprávy z domova

Altnerův advokát považuje odeslání spisu Nejvyššímu soudu za protiprávní

Právní zástupce Zdeňka Altnera pravděpodobně podá stížnost na Obvodní soud pro Prahu 1. Nesouhlasí totiž s tím, že soud včera poslal spis a dovolání ČSSD k Nejvyššímu soudu. Strana v dovolání požaduje odklad vykonatelnosti pravomocného rozhodnutí, podle kterého má zaplatit bývalému advokátovi Altnerovi téměř 338 milionů korun za služby ve sporu o Lidový dům.

|Veronika Hlaváčová, msk |Zprávy z domova

Altner podal novou žádost o zablokování účtů ČSSD, soud ji opět zamítl

Zdeněk Altner dnes podal nový návrh na zablokování peněz na účtech ČSSD. Českému rozhlasu to potvrdil jeho syn Patrik Altner, který ho zastupuje. Ani s druhým návrhem ale bývalý právník neuspěl, soud řízení opět zastavil. Informovala o tom Česká televize. Altner teď připravuje další právní kroky, které ale nechtěl blíže komentovat.

|Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Altner požádal o zmrazení účtů ČSSD, strana krok označila za nestandardní

Právník Zdeněk Altner ráno požádal soud, aby ČSSD nemohla nakládat s penězi na účtech. Českému rozhlasu to řekla místopředsedkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 Alena Novotná. Altner tak reagoval na vyjádření strany, že mu zatím nepošle 337 milionů korun za zastupování v případu Lidového domu. Soud má na vyřízení takzvaného návrhu předběžného opatření sedm dnů. Podle sociální demokracie je Altnerův krok nestandardní.

|Václav Rokyta |Zprávy z domova

ČSSD zatím Altnerovi stamilionový dluh nezaplatí, počká na výsledek dovolání u NS

ČSSD bývalému advokátovi Zdeňku Altnerovi zatím nezaplatí přes tři sta milionů korun. V televizi Prima to řekl premiér a předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka s tím, že počkají na rozhodnutí Nejvyššího soudu o dovolání. Podle Sobotky by vyplacení částky stranu ekonomicky podlomilo. Sobotka zároveň připomněl, že spor se Zdeňkem Altnerem je velmi komplikovaný.

| ČTK, ČRo |Zprávy z domova

ČSSD Altnerovi zatím nezaplatí, nejprve prý uspokojí jeho věřitele

Sociální demokracie do dnešní půlnoci bývalému advokátovi Zdeňku Altnerovi nezaplatí 337 milionů korun, jak jí nařídil soud. Nejprve uspokojí jeho věřitele, kteří požadují kolem 20 milionů korun. Uvedl to Jiří Chvojka, zástupce advokátní kanceláře, která stranu ve věci zastupuje. Strana prý věří tomu, že postupuje v souladu se zákonem.

| ČTK, ČRo |Zprávy z domova

Rozsudek proti ČSSD není pravomocný, Altnerův zástupce ho dosud nepřevzal

Rozsudek, podle kterého má ČSSD zaplatit 337 milionů bývalému advokátovi Zdeňku Altnerovi za právní služby v případu kolem Lidového domu, zatím stále není pravomocný. Altnerův zástupce Václav Veselý dnes řekl, že rozhodnutí dosud nepřevzal. Vládní strana si kvůli zaplacení vzala úvěr, ale peníze zatím posílat nechce. Argumentuje tím, že se na ni obrátili prostřednictvím exekutorů Altnerovi věřitelé.

| ČTK, ČRo, Lenka Jansová |Zprávy z domova

ČSSD musí zaplatit Altnerovi do pondělí, vezme si na to úvěr 338 milionů korun

Předsednictvo sociální demokracie podle ČTK schválilo vzetí úvěru ve výši 338 milionů korun. Chce jím zaplatit 337 milionů korun bývalému advokátovi Zdeňku Altnerovi, což musí učinit do pondělí. Předsednictvo jednalo také o úsporných opatřeních. Jen letos chce strana ušetřit několik desítek milionů korun, úspory se dotknou také volební kampaně před podzimními krajskými a senátními volbami.