Amanda Knoxová

|Olga Kořánková |Zprávy ze světa

Italský soud zváží odvolání Američanky odsouzené za vraždu studentky

Italský soud dnes bude řešit odvolání 27mileté Američanky Amandy Knoxové. V Itálii ji hrozí 28 a půl roku vězení za sexuální napadení a vraždu Britky Meredith Kercherové. Z její smrti z roku 2007 soud obvinil i bývalého italského přítele Knoxové. Raffaele Sollecito dostal 25 let za mřížemi. Nejvyšší odvolací soud v Římě dnes má vynést konečný verdikt, Knoxová se ho ale nezúčastní.

|Karolína Rezková, kko |Zprávy ze světa

Knoxová, obžalovaná z vraždy, do Itálie nepřijede. U soudu budou jen její právníci

V italské Florencii se znovu rozjelo další soudní řízení s mladou Američankou Amandou Knoxovou, která měla podle prokuratury v listopadu 2007 zavraždit svou spolubydlící. Britskou studentku našli mrtvou v jejich společném bytě v Perugii. Z vraždy policie obvinila Knoxovou a jejího tehdejšího italského přítele. O dva roky později soud jejich vinu potvrdil. Následovalo první odvolací řízení, ve kterém si dvojice překvapivě vyslechla osvobozující verdikt – kvůli nedostatku důkazů.

|Simona Bartošová, Lucie Chvojková, bre, Martin Ježek |Zprávy ze světa

Italský soud znovu otevírá případ Amandy Knoxové obžalované z vraždy

Italský soud se začíná už počtvrté zabývat případem vraždy britské studentky z roku 2007. Obžalovaní z tohoto zločinu jsou její někdejší spolubydlící, Američanka Amanda Knoxová a její tehdejší italský přítel Raffael Sollecito. Sama Knoxová, kterou dříve soudy poslaly na 26 let do vězení a později osvobodily, se nového procesu nezúčastní.