Američané

Američané v textech na iROZHLASU

| ČTK, ČRo |Zprávy z domova

Američtí vojáci přijeli do Vyškova, čekala je i skupinka odpůrců

Konvoj amerických vojáků dnes dorazil po přenocování v Praze do kasáren ve Vyškově. Celkem má konvoj projíždějící Českem na cvičení do Pobaltí asi 420 vojáků a 225 kusů vojenské techniky. U silnice ve Vyškově je dnes čekalo pár rodičů s dětmi, ale také asi deset odpůrců ze strany Národní demokracie. Jeden z nich chtěl konvoj zastavit tím, že se postavil před vojenské auto. Policie ho ale rychle vyvedla. Odpoledne vojáky přivítal premiér Bohuslav Sobotka.

Američtí lyžaři jsou na domácím MS stále bez vítězství. Přítomnost Woodse nepomohla

|Jan Kaliba, Petr Hašek |Zimní sporty

Americký sen zatím na mistrovství světa v alpském lyžování nefunguje. Fanoušci při každém závodě poctivě zaplňují tribuny stadionu v Beaver Creeku, ale na vítězství domácího lyžaře tři dny před koncem šampionátu stále čekají. Nepřišlo ani v obřím slalomu žen, při kterém se poprvé na kopci sešly dvě lokální hvězdy - Lindsey Vonnová a Mikaela Shiffrinová.

|Jiří Hošek, Matěj Skalický |Zprávy ze světa

Američané odposlouchávali řadu politických špiček, píše Guardian. Má prý důkazy

Britský Guardian má důkazy, že americká Národní bezpečnostní agentura NSA skutečně monitorovala hovory předních světových státníků. Vyplývá to z materiálů, které deníku předal bývalý zaměstnanec CIA Edward Snowden. Kvůli údajnému sledování mobilních hovorů kancléřky Merkelové se bouří hlavně Německo.