americký prezident

| ČTK |Zprávy ze světa

Žádné odposlechy v Trump Tower nebyly, uvedl výbor. Prezident i tak trvá na Obamově vině

Výbor pro zpravodajské služby amerického Senátu ve čtvrtek oznámil, že nenašel důkazy o instalování odposlechů v newyorské Trump Tower během loňské prezidentské kampaně. Z nařízení takového odposlouchávání Trump počátkem března obvinil svého předchůdce Baracka Obamu. Absenci jakýchkoli důkazů ve středu popřel i stejný výbor ve Sněmovně reprezentantů, dolní komoře Kongresu USA. Trump ale na svém tvrzení trvá.

Trumpův prezidentský twitter vede muž, který šířil hoaxy a konspirační teorie

|Kristina Roháčková |Zprávy ze světa

Útoky z 11. září byly prací Spojených států, Michelle Obamová je ve skutečnosti muž a zpěvačka Beyoncé je placená tajnou službou, aby podnítila vytvoření policejního státu. Takové zprávy sdílí server Info Wars, ze kterého šířil příspěvky i Dan Scavino, správce oficiálního twitterového účtu amerického prezidenta. Bývalý golfový caddy se k autorství prezidentských tweetů přiznal v neděli poté, co na prezidentský účet přidal příspěvek s překlepem, píše Independent.

|Lenka Kabrhelová, Dominika Píhová |Zprávy ze světa

Kohokoliv, jen ne Trumpa. Odpůrci budoucího prezidenta USA se pokoušejí o zázrak

V hlavních městech všech států USA se v pondělí sejdou volitelé, aby odevzdali své hlasovací lístky a oficiálně zvolili vítěze listopadového prezidentského klání. Některé celebrity i obyčejní Američané se ale do poslední chvíle snaží předpokládaný výsledek zvrátit a tlačí na republikánské volitele, aby dali hlas jinému kandidátovi než Donaldu Trumpovi.

|Ondřej Patrovský |Zprávy ze světa

Může Trumpova rodina zasahovat do jeho vlády? Bude to problematické, říká americký komentátor

Děti amerického prezidenta Donalda Trumpa budou nejspíš moci zasahovat do dění v Bílém domě. Staly se totiž členy týmu, který zajišťuje předání moci mezi prezidenty. Trumpův zeť Jared Kushner by se zároveň mohl stát i prezidentovým poradcem. Tak glosuje dění v americké politice komentátor listu Washington Post Aaron Blake.

|Dominika Píhová |Zprávy ze světa

VIDEO: Obamovy zdravice v různých jazycích. Za osm let navštívil 50 zemí. Poslední destinací bude Peru

Bílý dům udělal inventuru Obamových zahraničních cest. Během dvou období ve funkci navštívil přes 50 zemí a v mnohých z nich vítal tamní obyvatele v jejich jazyce. Krátký sestřih jeho zdravic zveřejnil Bílý dům na svém twitteru. Obama je nyní v Řecku, odkud se přesune ještě do Německa a Peru. Jihoamerický stát bude také poslední zahraniční destinací, kam se Barack Obama ve funkci vydá.

| ČTK |Zprávy ze světa

Trumpovy postoje? Na hranici s Mexikem chce postavit zeď, povolil by waterboarding

Jaké jsou postoje budoucího amerického prezidenta? Donald Trump je nekompromisní ohledně terorismu nebo uprchlíků. Na hranici s Mexikem chce postavit zeď, povolil by také výslechovou techniku waterboarding simulující topení. Velmi radikálně by také postupoval proti bojovníkům takzvaného Islámského státu. Naopak pozitivně se Trump vyjádřil o ruském prezidentovi Vladimiru Putinovi.