anděl

anděl v textech na iROZHLASU

|Dominika Píhová |Regiony

Potvrzeno. Informace o prvním útoku vražedkyně z Anděla k žalobcům nedoputovala

Hledání dokumentu, který by mohl vyvinit policisty zasahující proti vražednici z pražského Anděla, skončilo - nenašel se. Hlídka, která zpacifikovala útočnici při jejím prvním útoku v kavárně na Újezdě, incident nenahlásila ani městským, ani obvodním státním zástupcům. Důsledek je všeobecně znám: dva týdny poté, co pachatelka v kavárně škrtila mladou zákaznici, zavraždila nožem jinou ženu v obchodě nákupního centru na Andělu.

| ČTK, ČRo |Regiony

Soud poslal do vazby ženu, která vraždila na pražském Andělu

Soud v sobotu poslal do vazby třiatřicetiletou ženu, kterou policie v pátek obvinila z vraždy v nákupním centru na pražském Smíchově. Potvrdila to mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Hrozí jí za to deset až 18 let vězení. Podle České televize žena ve vazbě skončila kvůli obavám z útěku a možnosti, že by čin opakovala. Žena útočila krátce poté, co opustila bohnickou léčebnu.

Útočnice z pražského Anděla se už o vraždu pokusila, Němeček posílá kontrolu do Bohnic

| ČTK, ČRo |Regiony

Policie dnes obvinila třiatřicetiletou ženu ze čtvrteční vraždy v nákupním centru na pražském Smíchově. Obviněná žena krátce předtím opustila bohnickou léčebnu, ve které se podle zjištění Radiožurnálu léčila už nejméně pětkrát. Naposledy po útoku ze začátku července, kdy se pokusila v kavárně na Újezdu uškrtit jinou ženu. Okolnosti útoku i její propuštění z psychiatrie prošetřují policisté i kontrola z ministerstva zdravotnictví.

|Tereza Chlubná |Regiony

Útočnici z Anděla propustili z léčebny v ten samý den, kdy pobodala ženu

Útočnice, která ve čtvrtek ubodala na pražském Andělu jinou ženu, byla ten den propuštěna z léčebny v Bohnicích. Podle ředitele psychiatrické nemocnice Martina Hollého ji z léčebny propustili ve stabilizovaném stavu. Žena podle něj při propuštění plně vnímala reálný svět. Kriminalisté ji mají z trestného činu vraždy obvinit v průběhu dne.