Anders Besseberg

|David Nyč |Zimní sporty

Elitní biatlonisté se bouří. Klíčová rozhodnutí v dopingové kauze byla znovu odložena

Řada elitních biatlonistů se bouří a vede boj proti dopingu, kterým se v posledních měsících tolik ´proslavili´ ruští sportovci. Většina účastníků Světového poháru už po Novém roce podepsala petici a teď čekala, co přinese mimořádné zasedání Mezinárodní biatlonové federace v italské Anterselvě. Z výsledku ale závodníci rozhodně nejsou nadšení, IBU se podle nich téměř nehnula z místa, přestože zahájila řízení s ruským svazem.

|Jan Suchan, Vojtěch Man |Zimní sporty

'Šlesingerův manuál proti dopingu' vítáme, ale nemůžeme jej schválit hned, říká šéf IBU

Iniciativu závodníků vítáme, ale o jejich návrzích nemůžeme hlasovat hned. Tak se dá přeložit stanovisko prezidenta Mezinárodní biatlonové unie Anderse Besseberga k návrhům Michala Šlesingra na boj proti dopingu. Biatlonisté ale už dříve hrozili protesty, pokud jejich návrhy nebudou zavedeny do praxe v následujících měsících.

|Tereza Jelínková, Jan Suchan |Zimní sporty

SP v biatlonu v Novém Městě na Moravě přitáhl diváky

Biatlon má dvě Mekky - německá střediska Oberhof a Ruhpolding. Tam chodí na závody desetitisíce nadšených fanoušků, kteří navíc mohou obdivovat světovou špičku rok co rok. V Česku ale závodila elita biatlonistů po 31 letech a lidé si zvykli spíše na televizní přenosy. Světový pohár v Novém Městě na Moravě ale ukázal, že místní publikum přijde nejen na běhy na lyžích, ale i na biatlon.