Andrej Nestrašil

Andrej Nestrašil v textech na iROZHLASU

|Jakub Knoll |Hokej

Útočník Nestrašil si po dvou měsících opět zahrál v NHL. Jeho prioritou je ale mistrovství světa

Téměř dva měsíce si musel český útočník Andrej Nestrašil počkat, než se po přesunu na farmu opět objevil v zápase NHL. Carolině, kterou trápí rozsáhlá marodka, sice k vítězství na ledě Tampy Bay nepomohl, ale i tak byl 26letý rodák z Prahy spokojen tím, že se opět vrátil do kolotoče NHL. „Každý zápas v této lize je pro mě svátek,“ prohlásil Nestrašil v rozhovoru pro Zpravodajský web Českého rozhlasu.

|Radek Šamša |Hokej

Vrbata přihrál na vítězný gól Vancouveru, asistoval i Nestrašil

Čeští hokejisté zaznamenali v pátečních soubojích zámořské NHL dvě gólové přihrávky, žádný z nich se střelecky neprosadil. V souboji Caroliny s Vancouverem asistovali Andrej Nestrašil a Radim Vrbata, jenž se podepsal pod vítěznou branku Canucks, kteří zdolali Hurricanes 3:2 po prodloužení.

Nestrašilova forma v NHL pokračuje, tentokrát se trefil proti Arizoně

Český hokejista Andrej Nestrašil bodoval v pátém utkání zámořské NHL v řadě, když Carolině gólem pomohl k výhře 5:4 po prodloužení na ledě Arizony. David Krejčí z Bostonu, Tomáš Plekanec z Montrealu a Michael Frolík z Calgary přispěli jednou asistencí k vítězství svých týmů.

|Stanislav Zbyněk |Hokej

Michal Neuvirth pomohl v NHL Philadelphii k zisku bodů, Frolík vystřelil Calgary výhru

Týmu Calgary Flames se v zámořské NHL daří. V prosinci uspěl ve všech třech utkáních a dnes v noci tomu nebylo jinak. Na výhře se velkou měrou podíleli čeští útočníci Michael Frolík s Jiřím Hudlerem. Brankář Philadeplhie Michal Neuvirth naskočil do rozjetého zápasu a kapituloval až v samostatných nájezdech. Prosadili se i Andrej Nestrašil, Roman Polák a Patrik Eliáš.

|Vojtěch Man |Hokej

Jágr ukončil sérii zápasů bez bodu, Florida však prohrála

Dvě protichůdné série skončily pro hokejovou Floridu v nočním zápase na ledě New Jersey. Jaromír Jágr po čtyřech zápasech bodoval, když si připsal dvě asistence, Panthers ale po pěti vítězstvích v řadě prohráli. Kromě Jágra se prosadil i útočník Caroliny Andrej Nestrašil.

Polák s Nestrašilem zažili v NHL dvoubodový večer

Roman Polák z Toronta a Andrej Nestrašil z Caroliny přispěli každý dvěma asistencemi k výhře svých týmů a byli zvoleni mezi tři hvězdy zápasů v NHL. Brankář Detroitu Petr Mrázek si dal vlastní gól, jeho spoluhráči ale otočili zápas s Nashvillem na 5:4.

Hemský dal gól a na dva přihrál, trefili se i Jaškin a Nestrašil

| ČTK |Hokej

Aleš Hemský se v hokejové NHL zasloužil gólem a dvěma asistencemi o výhru Dallasu 6:3 nad Winnipegem a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Své první trefy v sezoně zaznamenali Dmitrij Jaškin, jehož St. Louis však prohrálo na ledě New Yorku Rangers 3:6, a Andrej Nestrašil, který pomohl Carolině k zisku bodu za prohru 2:3 v prodloužení s Minnesotou. Už šestou asistenci v nové sezoně si připsal Jaromír Jágr, ale Florida doma nestačila na Buffalo 2:3. Radim Vrbata jednou přihrál při prohře Vancouveru v Ottawě 2:3.