Anička

Anička v textech na iROZHLASU

Policie hledá ve svých řadách viníka úniku informací z kauzy Anička

|Katka Brezovská, Libor Procházka |Zprávy z domova

Policie se snaží zjistit, jak unikly informace v případu vyšetřování v vraždy devítileté Aničky. Sever Novinky.cz zveřejnil před 2 dny asi desetiminutový videozáznam z výslechu Otakara T., který se oběsil ve vazební věznici. Vyšetřuje to policejní inspekce. Pokud prokáže vinu někomu z policistů, nový šéf pražské policie Martin Vondrášek ho okamžitě propustí.

|Renáta Prátová, Nikola Bojčev, Veronika Sedláčková, Aneta Vojtěchová, Jan Bumba |Zprávy z domova

Náměstek ministra: dozorce pochybil, ale za sebevraždu Otakara T. nemůže

Ostraha pankrácké vazební věznice se dopustila vícero chyb, když měla ohlídat muže podezřelého z vraždy devítileté dívky z pražské Troji. Podle ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila by měl být za sebevraždu Otakara T. potrestán jak dozorce, tak vedoucí oddělení výkonu vazby, ale i zástupce ředitele věznice. Bývalý ředitel vazební věznice Radek Kutiš, který funkci před několika dny sám položil, by podle ministra navíc neměl v budoucnosti zastávat vedoucí místo.

|Jan Pokorný, Ondřej Černý, Eva Rajlichová, Aneta Vojtěchová |Zprávy z domova

Zabránit sebevraždě Otakara T. se podle vezeňské služby nedalo

Zabránit sebevraždě muže obviněného z vraždy devítileté holčičky z pražské Troji se podle Vězeňské služby nedalo. Obviněný byl pod maximální možnou kontrolou, jakou umožňují české zákony, měl odpovídající celu a vstupní rozhovor s psycholožkou neprokázal sebevražedné sklony. Tak dnes Vězeňská služba odmítla odpovědnost za to, že se obviněný jednačtyřicetiletý muž druhý den po zatčení v pankrácké věznici oběsil. Podle psychologa Jeronýma Klimeše mohl obviněný svůj čin dlouho plánovat.