Anna Kolářová

Anna Kolářová v textech na iROZHLASU

|Michal Jurman, Stanislav Zbyněk |Ostatní sporty

České plavkyně skončily na ME ve štafetě čtvrté, výsledný čas jim může pomoct do Ria

Jako poslední se na letošním mistrovství Evropy v plaveckých sportech představila z české výpravy ženská polohová štafeta. Ta nakonec v Londýně obsadila 4. místo, když ji od medaile dělilo 1,24 setin sekundy. Česká výprava tak s definitivní platností vyšla z letošního evropského šampionátu medailově naprázdno. A co se týká ženské polohové štafety, může za to podle svých slov znakařka Simona Baumrtová.

|Michal Jurman, Petr Hašek |Ostatní sporty

Plavkyně Anna Kolářová vytvořila na MS už druhý český rekord

Také druhý start při premiéře na seniorském mistrovství světa v plavání proměnila Anna Kolářová v nový český rekord. Po kraulařské dvoustovce překonala národní maximum o 15 setin sekundy i na poloviční trati. Časem 55 celých 26 setin sekundy ale do semifinále nepostoupila a skončila celkově 25.