Obrazu nepomáhá ani zjištění deníku Tagesspiegel, podle něhož si šéfka obrany den po začátku ruské invaze nechala část dopoledne volnou, aby zašla na manikúru a na nákup do luxusního obchodního domu.
Do letošního roku vstupovalo Německo jako do třicátého od chvíle, kdy bylo v roce 1990 znovu sjednoceno. Hodně se proto bilancovalo, porovnávala čísla o ekonomickém růstu, o výši platů nebo důchodů.
Vláda Merkelové „vystupuje velice věcně, je transparentní a opatření – nejen ochranná i ekonomická – začala připravovat velice rychle. Díky tomu zažívá celá koalice své znovuzrození,“ říká expert.
Předsedkyně německé Křesťanskodemokratické unie končí a hledá se náhrada. Strana rozhodne o jejím nástupci v dubnu. Stmelí nové vedení rozhádanou stranu, nebo ji čekají krušné chvíle?
Strana přišla o vedení po krizi v Durynsku. Důvodem byla volba nového durynského premiéra, jež do čela spolkové země vynesla kandidáta Svobodné demokratické strany. Pro toho kromě CDU hlasovala i AfD.
Nešťastná volba zemského premiéra Thomase Kemmericha z liberální FDP v Durynsku odstartovala ideologickou válku o budoucnost Německa, píše ve svém komentáři deník Irish Times.
Nedělní zemské volby v Durynsku se můžou zapsat do poválečné historie Německa. Dvě donedávna nejsilnější strany v nich celkem získaly ani ne třetinu hlasů – úspěch naopak sklidila dvě protestní hnutí.
Její předchůdkyně, kancléřka Angela Merkelová, se předsednictví vzdala po osmnácti letech i proto, že se musela vyrovnávat se stále větší nespokojeností svých spolustraníků.
Před několika dny se sešel německý Spolkový sněm uprostřed letní dovolené k mimořádné schůzi. Důvodem byla slavnostní přísaha nové ministryně obrany Annegret Krampové-Karrenbauerové.
„Ženy přinášejí nový politický styl, který spočívá ve schopnosti získat si pozornost a dotáhnout do konce zdánlivě beznadějné záležitosti,“ píše v komentáři Petr Holub.
Křesťanskodemokratická unie CDU počítá s tím, že sociální demokracie SPD bude i po avizované rezignaci své předsedkyně Andreji Nahlesové pokračovat ve vládě velké koalice.
Přesvědčit severoirskou Demokratickou unionistickou stranu DUP, aby podpořila vládní brexitovou dohodu, bude podle pozorovatelů klíčové, pokud by se o ní mělo skutečně potřetí hlasovat.
Annegret Krampová-Karrenbauerová naopak chce zrušit štrasburské sídlo Evropského parlamentu, které slouží k plenárním zasedáním. S tím ale Francie dlouhodobě odmítá souhlasit.
Největší šance se dávají generální tajemnici strany Annegret Krampové-Karrenbauerové a bývalému šéfovi poslanců CDU/CSU Friedrichu Merzovi. Výsledky prvního kola mají být známé kolem čtvrté hodiny.